Ekomuzeum w gminie Gdów

Fundacja Plenerownia zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu związanym z powołaniem do życia nowego EKOMUZEUM na terenie gminy Gdów.

Ekomuzeum co to takiego?

Ekomuzeum to nie jedno miejsce, a sieć rozproszonych w terenie obiektów, które wspólnie tworzą żywą kolekcję, gdzie przyroda, kultura i historia są prezentowane wspólnie, w miejscu ich pierwotnego występowania.To cenna inicjatywa , która pozwala w wyjątkowy sposób zobaczyć, poznać i doświadczyć różnych wartości regionu.

Na czym polega i czemu służy?

Polega na współpracy sieciowej na poziomie lokalnym czy regionalnym. Wpływa na wzmocnienie łączności pomiędzy podmiotami działającymi w turystyce i motywowanie do tworzenia nowych, odpowiadających na potrzeby. Pozwala nie tylko na aktywną ochronę i kultywowanie lokalnych tradycji (np. zwyczaje, wytwórczość), lecz także na kreowanie ofert turystycznych i edukacyjnych. Poprzez zajęcia poświęcone dziedzictwu historyczno-kulturowemu, ekologii i sportu wpływa na budowanie wspólnej tożsamości a także na wzrost świadomości społeczeństwa lokalnego. Jest świetną okazją do wielostronnego rozwoju, odkrycia i interpretacji miejscowego dziedzictwa.

Wszystkich, którzy chcą bliżej poznać tą inicjatywę, Fundacja Plenerownia zachęca do wzięcia udziału w szkoleniu połączonym z wyjazdem studyjnym do Spisza. Wszystko BEZPŁATNIE dzięki dofinansowaniu z programu Wspólnie dla dziedzictwa Narodowego Instytutu Dziedzictwa

Zapisy przez formularz:
https://www.plenerownia.com/szkolenie-w-sieci-ekomuzeum/

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content