Edyta Świętek (autorka niezwykłych powieści) gościem spotkania autorskiego 23 listopada w Gdowie. Zapraszamy!

Już 23 listopada 2022 r. na spotkanie autorskie z panią Edytą Świętek zaprasza Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie.  Wyjątkowe spotkanie Czytelników z autorką niezwykłych powieści rozpocznie się o godzinie 18:00 w sali widowiskowej Centrum Kultury w Gdowie (Gdów 398). Zachęcamy do udziału, by przekonać się jak dzięki książkom, możemy ożywić naszą codzienność oraz poznać bliżej autorkę tych niezwykłych powieści. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Edytą Świętek – pisarką, która tworzy powieści obyczajowo-społeczne, a także historie z silnie zarysowanym wątkiem kryminalnym oraz sagi rodzinne z historią w tle. W swoich książkach chętnie skupia się na psychologii bohaterów, szczegółowo budując portret każdej postaci. W trakcie tworzenia autorka stawia na wiarygodność w kreacji bohaterów, ponieważ nie lubi postaci przesadnie wyidealizowanych lub do gruntu złych. Kilka dni temu miała miejsca premiera jej najnowszej książki pt. „Pociąg do życia”. To poruszająca historia o tym, że życie ma czasami dla nas zupełnie inne plany…

– informuje biblioteka.

Jak czytamy na stronie „Lubimy czytać”, pani Edyta Świętek to urodzona w Krakowie autorka powieści społeczno-obyczajowych. Uwielbia długie spacery z rodziną. W wolnych chwilach czyta, słucha muzyki lub ogląda filmy dokumentalne. Interesuje się zarządzaniem zasobami ludzkimi, historią Nowej Huty, modą i obyczajami XIX wieku. Inspirację do pisania powieści znajduje wszędzie: w drobiazgach dnia codziennego, twarzach ludzi, których mija na krakowskich chodnikach, w krótkim dialogu zasłyszanym podczas jazdy tramwajem. Z urywków ulicznych wspomnień tworzy świat wyobrażeń – ożywia go na kartkach powieści.

Więcej na temat twórczości pani Edyty można przeczytać na stronie autorki:  Edyta Świętek – strona poświęcona książkom. 

Zachęcamy do udziału w spotkaniu!

 

Źródło:

* Gminna Biblioteka Publiczna w Gdowie

* Lubimyczytać.pl

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content