Dzień Babci i Dziadka w Szkole Podstawowej w Książnicach

Zgodnie z coroczną tradycją w naszej szkole odbyła się uroczystość, na której świętowaliśmy Dzień Babci i Dziadka. W piątkowe przedpołudnie- 15 stycznia cała sala zapełniła się najukochańszymi gośćmi, których witała pani Dyrektor wraz z uczniami. Miło także było nam gościć p. Bożenę Malarczyk z Urzędu Gminy Gdów, p. Janusza Pilcha – Radnego Gminy Gdów oraz sołtysa wsi Książnice, Jana Migdała.

Ten dzień pełen emocji i wzruszeń rozpoczął się spotkaniem przy zastawionych stołach pełnych pysznych ciast i pachnącej kawy. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali bogaty i różnorodny artystycznie program dla kochanych Babć i Dziadków. Klasy starsze zaprezentowały piosenki o tematyce bożonarodzeniowej w języku angielskim oraz przedstawienie Opowieść wigilijna. Młodsi uczniowie przygotowali z serca płynące życzenia, wiersze i piosenki. Odbyła się także wizyta kolędników z piękną gwiazdą i Turoniem. Zaprezentowano pokaz mody oraz liczne tańce współczesne, a także tradycyjnego krakowiaka. Na koniec wszyscy uczniowie starali się wyśpiewać i przekazać słowa ogromnej miłości i wdzięczności jaką mają dla swoich Babć i Dziadków w piosenkach Kochamy Was oraz Sto lat.

Goście podziwiali występy dzieci ze wzruszeniem nagradzając artystów gromkimi brawami. Kończąc uroczystość przybyli goście oraz pani Dyrektor złożyli gorące życzenia Babciom i Dziadkom, a uczniowie wręczyli własnoręcznie wykonane upominki.
Pamiętajmy, że to Babcie i Dziadkowie są najmocniejszą i najpiękniejszą gałęzią w drzewach genealogicznych swoich rodzin. Najważniejsi, bo to oni są opoką, dzielą się mądrością życiową i doświadczeniem.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy dużo zdrowia, pomyślności i samych radosnych chwil.

Dyrektor, Uczniowie,
Grono Pedagogiczne, Rada Rodziców
SP im. Św. Kingi w Książnicach

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content