Dzień Babci i Dziadka- czas pomyśleć o prezentach

Wielkimi krokami zbliża się święto naszych najukochańszych Babć i Dziadków. I choć to obecność wnuków i wnuczek jest najważniejsza, warto pomyśleć o drobnych prezentach, które sprawią radość naszym Seniorom.

Przedszkolaki i uczniowie młodszych klas szkoły podstawowej chętnie robią laurki- i to zawsze jest dobry pomysł. Niejedna babcia do dziś przechowuje pamiątki od już dorosłych wnuków. Podobnie jak laurki, kwiaty i czekoladki, też są zawsze mile widziane.

Jednak jak nie laurka czy kwiaty to co? Zebraliśmy dla Was kilka pomysłów, które wierzymy, że ucieszą Babcie i Dziadków.

Pierwszą grupę proponowanych prezentów stanowią „fotoprezenty”, czyli różne rzeczy z wizerunkiem ukochanych wnuków. Bardzo lubiane są kalendarze, tu wybór mamy szeroki, może to być kalendarz ścienny lub biurkowy, możemy wybrać opcję z jednym zdjęciem, lub stworzyć całą galerię zdjęć, na każdy miesiąc, inna fotografia. Aby bardziej smakowała kawa czy herbata, możemy sprezentować fotokubek, dla lepszego snu- proponujemy poszewkę na „Jasiek” ze zdjęciem wnuka. Ozdabiać naszymi zdjęciami możemy też breloczki, pocztówki, magnesy na lodówkę czy podkładki pod mysz. Wybór firm, oferujących fotogadżety jest naprawdę duży. Warto pamiętać, że nie są to prezenty, które kupimy „od ręki”, często sami musimy przygotować projekt, na gotowych szablonach, i doliczyć czas na realizację- kilka dni. Zatem jeśli pomysł się Wam podoba, proponujemy już dziś zając się tematem, aby prezenty dotarły na czas.

Kolejna grupa to podkoszulki, z ciekawymi ilustracjami lub dedykowanymi napisami. Można wybrać wzór uniwersalny lub spersonalizować koszulkę wpisując imię babci/ dziadka czy wnuka.

W sklepach możemy znaleźć specjalne kosze w łakociami, kawą, herbatą- przygotowane na styczniowe święta. Nam spodobały się zestawy z miodem, np. miody połączone z owocami- oryginalne, pięknie wyglądają, a do tego samo zdrowie.

Babciom można wykonać samodzielnie biżuterię, korale, kolczyki lub bransoletki, a dziadkowi np. ozdobić breloczek na klucze. Pięknie też będą prezentować się pudełka na bibeloty, które możemy ozdobić wg własnego pomysłu.

Nieco droższym prezentem, jest wykupienie dla naszych babć i dziadków kursu, który zgodny byłby z ich zainteresowaniami, np. florystycznego, składania modeli, kulinarnego, korzystania z internetu czy lekcji tańca.

To Wy najlepiej znacie swoje Babcie i Dziadków i wiecie co sprawi im radość. Najważniejsze, aby być z nimi, tak zaplanować dzień, aby mieć dla nich czas. Jeśli z jakiś względów nie możecie się z nimi spotkać, pamiętajcie, są komunikatory internetowe i telefon. Niech wszystkie Babcie i wszyscy Dziadkowie wiedzą, że o nich pamiętamy!

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content