Dziękczynienie za 25 lat posługi w niegowickiej parafii ks. Prałata Pawła Sukiennika

W niedzielę, 21 czerwca, o godzinie 11-tej w kościele parafialnym odbyła się uroczysta Msza Święta jako dziękczynienie za 25 lat posługi kapłańskiej w Niegowici Księdza Proboszcza Prałata Pawła Sukiennika. Po 46 latach kapłaństwa Ksiądz Paweł Sukiennik przechodzi na zasłużoną emeryturę.

Na nabożeństwie licznie zebrali się zaproszeni goście, księża z okolicznych parafii, księża wikariusze, którzy w ciągu ostatnich 25 lat współpracowali z Księdzem Proboszczem w Niegowici, przedstawiciele grup parafialnych oraz parafianie. Po uroczystej mszy świętej szereg delegacji wszystkich wsi należących do parafii, grup działających przy kościele, szkół, władz samorządowych złożyło podziękowania i życzenia. W imieniu Wójta Gminy Gdów, list okolicznościowy odczytała Pani Bożena Malarczyk, Sekretarz Gminy: „Czcigodny Księże Proboszczu w swej wędrówce duszpasterskiej przybyłeś do niegowickiej parafii w 1995 roku…Przez cały okres Twojej posługi duszpasterskiej swoje obowiązki wykonywałeś z wielkim zaangażowaniem, zawsze dążyłeś do osiągnięcia zaplanowanych celów, zrobiłeś bardzo wiele dla umocnienia życia religijnego oraz wykazałeś się wielką dbałością o obiekty kościelne. Dbałeś także o to, aby pamięć o ks. Karolu Wojtyle była tu wiecznie żywa, zarówno wśród parafian jak i gości… Za wszystko co uczyniłeś dla Parafii w Niegowici i całej wspólnoty samorządowej Gminy Gdów serdecznie Ci dziękuję…”

Wśród licznych pamiątkowych podarunków, Ksiądz Proboszcz otrzymał m.in zestaw zdjęć upamiętniających najważniejsze wydarzenia parafialne z ostatnich 25 lat.

zdjęcia: Krzysztof Bartnik Fotografia

więcej zdjęć z uroczystości zobacz tutaj

Podziękowania dla ks. Proboszcza

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content