Dzieci z Polski i z Ukrainy bawiły się razem w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie

W niedzielę 27 marca 2022 r. dzieci z Polski i z Ukrainy radośnie bawiły się w Gminnej Hali Sportowej. Wydarzenie o nazwie „Bawimy się razem” było doskonałą okazją do wzajemnego poznania się oraz zaprzyjaźnienia. Przybyłych powitał gospodarz gminy Wójt Zbigniew Wojas, który przekazał rodzinom z Ukrainy praktyczne informacje związanych z pobytem na terenie naszej gminy oraz wręczył słodkie upominki. 

Wśród wielu atrakcji niewątpliwie najwięcej radości sprawiły oczywiście dmuchane zjeżdżalnie oraz plac zabaw. Najmłodsi mogli spróbować swoich sił podczas Sensoryki dla smyka, nieco starsi, pod okiem pani plastyk z Centrum Kultury w Gdowie malowali, rysowali i wycinali oraz wspólnie tworzyli postać pani Wiosny. Wielu z nich uczestniczyło także w zajęciach muzycznych  i tanecznych oraz kąciku bibliotecznym. Do wspólnej zabawy zachęcał także nasz Gryfik. 

W organizację wydarzenia integracyjnego dla rodzin polskich i ukraińskich włączyło się wiele osób, chciałabym serdecznie im podziękować. Dziękuje pracownikom Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie, panu Mariuszowi Surówce, właścicielowi firmy MarioLand, który udostępnił dmuchańce i ufundował watę cukrową, pani Agnieszce Kossak-Linczowskiej za przygotowanie kącika sensorycznego, pani Sarze Dąbrosz za poprowadzenie zajęć z tańca nowoczesnego, pani Kindze Szczpanik za prowadzenie zajęć muzycznych, panu Tomaszowi Kurnikowi, za przygotowanie zajęć „Muzyka dla Smyka”, pani Teresie Ulianytskiej za tłumaczenie. Dziękujemy ukraińskiej młodzieży, która stacjonuje w Pierzchowie za pomoc przy organizacji wydarzenia. Dziękuję pracownikom Centrum Kultury w Gdowie za mobilizację i zaangażowanie w organizację tego wydarzenia – mówi Dyrektor Centrum Kultury w Gdowie Wioleta Chmiela. 

Organizatorami wydarzenia byli: Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie w partnerstwie z Gminną Biblioteką Publiczną w Gdowie.

Foto: Mój Gdów. 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content