Drugi tydzień ferii za nami, w finale- bal karnawałowy

Czas zimowego odpczynku szybko minął. W sobotę w Gminnej Hali Sportowej odbył się Bal Karanwałowy, który był zakończeniem dwutygodniowych zajęć organizowanych przez Centrum Kultury.

W ubiegłym tygodniu sprawdzailiśmy jak minął pierwszy tydzień zabawy (zobacz tutaj), dziś zobaczymy, co dzieciaki robiły w drugim tygodniu i z kim się spotkały…

W poniedziałek w pracowni dzieł sztuki uczestnicy ferii wykonywali własnoręcznie formy z plasteliny, odlewali gips, a następnie powstałe prace złocili szlagmetalem. Powstawały piękne serca, które zapewne stały się wyjątkowym prezentem dla babci i dziadka z okazji ich święta. Na warsztatach powstawały również inne piękne obrazy.

Wtorkowa przygoda z igłą i nitką była nie lada wyzwaniem. Na warsztatach z panią Henryką Poniewierską dzieci wycinały z materiału serduszka i uczyły się profesjonalnie naszywać cekiny. Powstawały bajecznie kolorowe prace. Centrum Kultury dba także o dobrą kondycję swoich podopiecznych dlatego jednym z punktów projektu na ferie 2019 były ćwiczenia pod okiem pana Mateusza – instruktora z  pobliskiej siłowni i klubu fitness Jodo Gym. W środę o zdrową dawkę ruchu zadbali instrukorzy w Gminnej Hali Sportowej.

24 stycznia odbył się konkurs karaoke. Dzieci śpiewały zimowe piosenki. Miały do dyspozycji mikrofony, odsłuchy i profesjonalnie nagłośnione ścieżki dźwiękowe oraz ekrany z tekstem piosenek. Ponad dwudziestka uczestników rywalizowała w konkursie na najładniej wykonaną zimową piosenkę.
Rozśpiewani udali się na wycieczkę do kręgielni. Najwięcej punktów zdobył mały Krzyś.

W ostatnim dniu zajęć feryjnych dzieci spotkały się na warsztatach z panią Magdaleną, która pasjonuje się fotografią. Na początku wykonywały pięknie zdobione ramki na zdjęcia metodą decoupageu. Następnie pani fotograf pokazała uczestnikom wykonane przez siebie prace wywołane na dużych formatach papieru i omówiła działanie aparatu fotograficznego, lampy błyskowej oraz obiektywu. Na zakończenie dzieci udały się na zewnątrz, gdzie w zimowej aurze wykonywały zdjęcia pod czujnym okiem instruktorki.

W piątkowe popołudnie odbyły się zajęcia ceramiczne zaplanowane w nagrodę za udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową 2018. Dzieci lepiły serca z gliny, następnie ozdabiały je wzorem wyciśniętym z serwety i doklejały ścianki z wałeczków. Panie prowadzące zabrały serca do pracowni by je wysuszyć, wypalić, poszkliwić i ponownie wypalić. Po tych zabiegach serca trafią z powrotem do swoich wykonawców. 

W sobotnie przedpołudnie wszystkie chętne dzieci mogły wziąc udział w zabawie karanwalowej zorganizowanej w Gminnej Hali Sportowej. Zabawy i tańce poprowadziła Lady Fama ze swymi pomocnikami. Było kolorowo i bardzo radośnie. Padający śnieg, bańki mydlane i zabawy z piłeczkami to tylko niekóre z atrakcji jakie czekały na uczestników balu.

źródło: Centrum Kultury w Gdowie

 

Comments are closed.

W piątkowe popołudnie odbyły się zajęcia ceramiczne zaplanowane w nagrodę za udział w konkursie na najpiękniejszą szopkę bożonarodzeniową 2018. Dzieci lepiły serca z gliny, następnie ozdabiały je wzorem wyciśniętym z serwety i doklejały ścianki z wałeczków. Panie prowadzące zabrały serca do pracowni by je wysuszyć, wypalić, poszkliwić i ponownie wypalić. Po tych zabiegach serca trafią z powrotem do swoich wykonawców. Może to być niebanalny prezent na walentynki lub na inną okazję.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content