Dożynki gminne już w najbliższą niedzielę

W najbliższą niedzielę w Podolanach odbędą się Dożynki Gminne, którym towarzyszyć będzie Małopolski Piknik Zbożowy. Tego samego dnia świętować będą swój jubileusz 60-lecia pracy panie z KGW Podolany. 

Uroczystości rozpocznie korowód dożynkowy, który wyruszy około godz. 14:00 sprzed Kapliczki Matki Bożej Gdowskiej znajdującej się w centrum Podolan i uda się na plac przy Fundacji Osób Niepełnosprawnych, gdzie odprawiona zostanie Msza Święta dziękczynna za tegoroczne plony. Msza rozpocznie się o godzinie 14.30.

Po nabożeństwie nastąpi uroczyste otwarcie Dożynek. Zobaczyć będzie można prezentację wieńców, obrzęd chleba, tradycyjne ośpiewanie, „omłoty w Podolanach”. Wystąpi Zespół Tańca i Śpiewu MAŁE ZRĘCZYCE  obchodzący w tym roku 10-lecie swojej działalności. Ponadto zaplanowano liczne konkursy z nagrodami, wystawę owoców i płodów rolnych, prezentację sprzętu rolniczego, wystawę Ekomuzeum z Sobolowa a na zakończenie zabawę taneczną z zespołem Tequila Band.

Równocześnie odbywać się będzie Małopolski Piknik Zbożowy. Organizatorzy zapraszają na degustację produktów i dań z ziarna zbóż i przetworów zbożowych. Skosztować będzie można m.in. chleba ze smalcem, pizzy, pierogów, makaronu razowego z pieczoną dynią, żurku na zakwasie z ziemniakami i jajkiem, placków z kaszy jaglanej z pieczarkami i cukinią, kaszotto z warzywami, ciastek owsianych, batoników wielozbożowych z ziarnami i suszonymi owocami, ciasta z owocami… Zorganizowane zostaną także konkursy dla dzieci i dorosłych o tematyce związanej z ziarnem zbóż i przetworami zbożowymi. Piknik finansowany jest z Funduszu Promocji Ziarna Zbóż i Przetworów Zbożowych.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content