Dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym przyrostem zakażeń

Rząd wprowadza  dodatkowe obostrzenia w powiatach z największym przyrostem zakażeń. Powiatu Wielickiego, ani powiatów ościennych nie ma na tworzonej liście. Jednak jest kilka powiatów m.in z Małopolski i ze Śląska, zatem jeśli wybierasz się na wakacje lub do rodziny, powinieneś zapoznać się gdzie obecnie wprowadzone zostają nowe obostrzenia i czego dotyczą, aby nie spotkały Cię przykre niespodzianki w czasie wyjazdu.

Rozporządzenie będzie obowiązywało od najbliższej soboty (8 sierpnia).

Zapowiadany powrót restrykcji ma dotyczyć tylko niektórych powiatów, w których jest najwięcej zakażeń. Dziś Minister Zdrowia mówił o 19 powiatach w Polsce. Niektóre z nich będę w strefie żółtej- z mniejszymi obostrzeniami, niektóre w czerwonej- gdzie obostrzenia będą bardziej rygorystyczne. 

W wybranych powiatach zostaną wprowadzone obostrzenia dotyczące: targów i kongresów, wydarzeń sportowych i kulturalnych, gastronomii, sanatoriów, wesel, transportu i obowiązku noszenia maseczek.

Lista powiatów, w których wracają obostrzerznia powstała na podstawie analiz dynamiki wzrostów zakażeń w ciągu ostatnich 14 dni. Jeśli nowych zachorowań było powyżej 12 na 10 tys. mieszkańców, wtedy powiat zaliczany jest do czerwonej strefy, a jeśli między 6 a 12 na 10 tys., to do żółtej strefy. Lista powiatów ma być  modyfikowana dwa razy w tygodniu. 

Ponadto od 1 września ma zostać wprowadzony obowiązek posiadania zaświadczenia potwierdzającego przeciwskazania medyczne do zakrywania ust i nosa. 

Na stronie Ministerstwa Zdrowia znajdujemy także listę jak dokładnie mają wyglądać obostrzenia w strefie czerwonej i żółtej-Regionalne_obostrzenia_związane_ze_wzrostem_zakażeń_dla_wybranych_powiatów

Także na stronie MZ znajdziemy aktualną listę powiatów gdzie wprowadzono dodatkowe obostrzenia zobacz tutaj

źródło: gov.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content