DODATEK ELEKTRYCZNY NA OGRZEWANIE PRĄDEM – wnioski od 1 grudnia!

Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie informuje, że od dnia 1 grudnia 2022 r. do dnia 1 lutego 2023 r. można składać wnioski o wypłatę DODATKU ELEKTRYCZNEGO dla gospodarstw domowych.

Dodatek elektryczny przysługuje odbiorcy energii elektrycznej w gospodarstwie domowym w przypadku, gdy główne źródło ogrzewania gospodarstwa domowego jest zasilane energią elektryczną i źródło to zostało zgłoszone lub wpisane do centralnej ewidencji emisyjności budynków, do dnia 11 sierpnia 2022 r., albo po tym dniu – w przypadku głównych źródeł ogrzewania zgłoszonych lub wpisanych po raz pierwszy do centralnej ewidencji emisyjności budynków.

– informuje Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Gdowie.

Dla gospodarstwa domowego dodatek wynosi 1000 zł, a w przypadku gdy zużycie energii elektrycznej w tym samym miejscu zamieszkania w 2021 r. wyniosło więcej niż 5 MWh, można uzyskać aż 1500 zł dodatku.

Dodatek nie przysługuje gospodarstwom domowym, które korzystają z energii elektrycznej wytwarzanej z mikroinstalacji fotowoltaicznej oraz tym, którzy otrzymali pozytywnie rozpatrzony wniosek o wypłatę dodatku węglowego lub innego źródła ciepła.

 

Wnioski należy składać w Gminnym Ośrodku Pomocy Społecznej w Gdowie (Dział Świadczeń Rodzinnych ul. Myślenicka 2) w następujących godzinach:

  • poniedziałek od 7:30 do 17:00,
  • wtorek i środa od 7:30 do 15:30,
  • czwartek – dzień wewnętrzny (bez przyjmowania stron),
  • piątek od 7:30 do 14:00.

Wniosek można pobrać TUTAJ.

Więcej informacji można znaleźć na stronie GOPS w Gdowie: TUTAJ.

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content