Dobroć to ciche czynienie tego o czym inni mówią głośno…

Państwo Anna i Kazimierz Barczyk już od ponad dekady prowadzą charytatywną akcję zbierania materiałów i pomocy szkolnych dla najbardziej potrzebujących dzieci m.in. z Gdowa, Łapanowa, Niegowici, Pierzchowa, Zagórzan, Zalesian, Zręczyc oraz podopiecznych Ośrodków Terapii Zajęciowej Dla Osób Niepełnosprawnych w Łapanowie, Podolanach i Zagórzanach. 18 lipca br. uczestnicy pikniku charytatywnego w domu w Zagórzanach, organizowanego w związku z imieninami Anny, tradycyjnie przynieśli zamiast kwiatów materiały i pomoce szkolne.

W tym roku dzięki szczodrości Gości przekazano dla najbardziej potrzebujących dzieci i uczniów: 89 tornistrów, 1647 zeszytów, 204 komplety flamastrów, 68 piórników, 107 kompletów plasteliny, 113 par nożyczek, 656 bloków rysunkowych, 2000 zł (rozdysponowane dla 3 rodzin wielodzietnych) ponadto farby, pędzle, kleje, gumki do mazania, kredki woskowe i ołówkowe, pióra, linijki, cyrkle, gry, książki, sprzęt sportowy, (w tym 20 piłek). Materiały rozdzielone zostały przede wszystkim we współpracy ze szkołami.

Rektor Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Krakowie prof. Roszczynialski przekazał również 20 zestawów komputerowych HP DX 2300 MT GQ 890EA wraz z monitorami LCD Philips 17’, które następnie trafiły do świetlic wiejskich zorganizowanych głównie przy OSP w Cichawie, Czyżowie, Gdowie, Niegowici, Niewiarowie Nieznanowicach, Pierzchowie, Winiarach i Zagórzanach.

Otrzymany sprzęt i przybory szkolne były źródłem uśmiechu na twarzach wielu obdarowanych. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku również będziemy mogli doświadczać radości z tej wspólnej akcji. – Mówią Państwo Barczyk i dodają: Przed 10-laty nasza córka Joanna Barczyk-Telejko z okazji swojego ślubu poprosiła gości uroczystości w Zagórzanach o przyniesienie zamiast kwiatów materiałów, które wraz z mężem Konradem przekazali do Ośrodka Terapii Zajęciowej Osób Niepełnosprawnych w Podolanach. W tym roku podobnie, w czasie swojego wesela syn Tomasz z małżonką Agnieszką Porwisz-Barczyk zebrali dary o wartości kilku tysięcy złotych, które przekazali także do ośrodka w Podolanach.

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content