Do 14 marca trwa nabór do klasy IV sportowej w Szkole Podstawowej w Gdowie

Przypominamy, że trwa nabór do planowanej w Szkole Podstawowej w Gdowie w roku szkolnym 2022/2023 klasy IV sportowej o profilu siatkówki. 

– W związku ze zbliżającym się terminem ostatecznym zgłaszania osób chętnych do IV klasy sportowej, serdecznie zapraszam wszystkie chętne dzieci z klas III, które chciałyby zobaczyć jak wyglądają zajęcia siatkówki prowadzone przez nasz klub, na zajęcia otwarte w najbliższy piątek 11 marca na godzinę 16:30 do Gminnej Hali Sportowej w Gdowie. Po zajęciach o godzinie 17:30 odbędzie się krótkie zebranie informacyjne dla dzieci i rodziców dotyczące klasy sportowej. Serdecznie zapraszam, ponieważ termin zgłoszeń do klasy sportowej mija 14 marca. 

Do klasy chcielibyśmy zachęcić przede wszystkim takie dzieci, które lubią ruch i nie unikają wychowania fizycznego. Nie jest wymagana umiejętność gry w siatkówkę, ponieważ naszym zadaniem będzie nauczenie podstaw tej gry właśnie podczas lekcji i treningów. Oczywiście, oprócz nauki podstawowych elementów siatkówki, w programie zajęć będzie też motoryka, prewencja i stabilizacja (wzmacnianie mięśni, w celu zabezpieczenia przed urazami), streching (rozciąganie mięśni), elementy lekkiej atletyki oraz gimnastyki. Zajęcia prowadzone będą przede wszystkim w formie zabawy, tak aby zachęcić dzieci do uprawiania sportu. Nasze kilkunastoletnie doświadczenie w pracy z dziećmi i młodzieżą, pozwala nam na stwierdzenie, że pasja jaką jest sport, nie tylko kształtuje ciało, ale przede wszystkich charakter młodych ludzi. Współpraca w zespole, odpowiedzialność za siebie nawzajem, stosowanie zasad fair-play, samodyscyplina, umiejętność radzenia sobie z porażkami, budowanie wewnętrznej motywacji oraz łatwość w nawiązywaniu kontaktów to umiejętności nabywane podczas uczestnictwa w zajęciach. W trakcie rozwoju sportowego dziecka, bardzo wyraźnie widzimy, jak rośnie jego poczucie własnej wartości oraz wiara w to, że samo potrafi zapracować na swój osobisty sukces – zachęca pani Karolina Radwan z Radwansport.

Klasa sportowa, oprócz 4 godzin wychowania fizycznego wynikających z zatwierdzonego programu nauczania, dodatkowo miałaby jeszcze realizowane 6 godzin tego przedmiotu. Godziny te mogłyby być realizowane w ramach grafiku zajęć w całości lub częściowo przy współpracy z klubem sportowym Radwansport, który od czterech lat prowadzi szkolenie z zakresu siatkówki w Gminie Gdów. Dzieci, w ramach członkostwa w klubie, oprócz zajęć z wykwalifikowanymi trenerami, brałyby udział w rozgrywkach PZPS.

Szczegółowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 792302262.  

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content