Kosmokwaki wystąpią dla najmłodszych podczas Święta Ziemi Gdowskiej 2022

Program artystyczny dla dzieci, występ drużyny pluszowych maskotek – Kosmokwaków, Wesołe Miasteczko – tymi atrakcjami w sobotę przywita najmłodszych Zarabie w Gdowie 6 sierpnia. Organizatorzy zadbali, by podczas Święta Ziemi Gdowskiej czekało na nich mnóstwo atrakcji.

Kosmokwaki, czyli Kwakot, Monia i Kwanio to trzy barwne pluszowe postacie: dwie płci męskiej i jedna żeńskiej, charakteryzujące się niezwykłym wyglądem przypominającym w pewnym stopniu kaczkę, a także bliżej nieokreśloną, fantazyjną istotę z kosmosu. Czerwony, niebieski i żółty to kolory dominujące, tworzące radosny, nieco humorystyczny wizerunek zewnętrzny Kosmokwaków. Zespół muzyczny powstał w roku 2000, zadebiutował w telewizji Polsat takimi piosenkami jak „Brum, brum”, „Ene due” czy „Misio komputerowy”, którymi zyskał sobie ogromną popularność, szczególnie wśród dzieci. Rzeczą godną pochwały jest to, że oprócz nietypowego wyglądu potrafią również w oryginalny sposób śpiewać. I robią to jak na Kosmokwaki przystało – odrobinę kaczym głosem. Kosmokwaki cieszą się szczególnym uznaniem wśród najmłodszych, a także wśród rodziców dzieci budzą sympatię. O dużej akceptacji ze strony słuchaczy świadczy spora ilość zagranych przez Kosmokwaki koncertów w całym kraju. Te żywe, tańczące i śpiewające, jedyne w swoim rodzaju postacie jakich dotąd nie było już gościły na gdowskim Zarabiu, a tym razem przyjadą na Święto Ziemi Gdowskiej. 

To nie jedyne atrakcje dla najmłodszych Będą też pokazy tańca nowoczesnego w wykonaniu dziewczynek trenujących w Centrum Kultury  pod okiem Pani Sary Dąbrosz. Nieco starszym z kolei na pewno przypadną do gustu  pokazy kickboxingu w wykonaniu Rafała Szaflarskiego z Klubu Sportów Walki Baca K-1 Gdów. Oczywiście nie może zabraknąć wesołego miasteczka, lodów i waty cukrowej. 

***

Ponadto Paweł Dudek, znany jako CZADOMAN, zadba, by disco polo i dance porwało publiczność do tańca. Występ sobotniej gwiazdy wieczoru poprzedzi zespół IMMERSJA. Tradycyjnie do późnych godzin nocnych trwać będzie dyskoteka, na którą zaprasza DJ Wave, na co dzień grający w popularnym klubie Energy 2000.

W niedzielne popołudnie głównym wydarzeniem towarzyszącym będzie korowód z okazji 750-lecia lokacji Gdowa, który wyruszy o godzinie 16:00 spod Targowiska „Mój Rynek” w Gdowie w kierunku Zarabia, gdzie wszystkim uczestnikom imprezy zostanie wykonane pamiątkowe zdjęcie. Z okazji jubileuszu lokacji Gdowa przewidziano także wręczenie aktu lokacji Gdowa i wręczenie pamiątkowych medali. Będzie oczywiście występ orkiestry dętej, a po nim występ zespołu ATRAMENT. Na godzinę 20:00 zaplanowano występ gwiazdy wieczoru – zespołu FEEL, a po nim dyskotekę. Oczywiście na Zarabiu nie może zabraknąć w tych dniach animacji i warsztatów dla najmłodszych oraz stoisk gastronomicznych i handlowych. Święto Ziemi Gdowskiej cieszy się od lat dużą popularnością, stąd by ułatwić pozostawienie samochodu na czas imprezy, Organizatorzy przygotowali parkingi oraz mapę ukazującą ich lokalizację.

Serdecznie zapraszamy na Święto Ziemi Gdowskiej!

***

Organizatorami wydarzenia są Gmina Gdów, Centrum Kultury w Gdowie oraz „Solny Catering”. Partnerami Zakład Gospodarki Komunalnej w Gdowie Sp. z o.o., OSP Gminy Gdów, Klub Sportów Walki Baca K-1 Gdów. Patronat medialny nad Świętem Ziemi Gdowskiej objęli „Dziennik Polski”, Portal „Koncertomania”, „Radio Plus”, „TVP3 Kraków” oraz portal „MójGdów.pl”. Sponsorami wydarzenia są: „Smokoland” oraz „FiberLink”.

Zapraszamy na tegoroczne „Dni Gdowa”! Szczegóły na plakacie.


Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content