Darmowe posiłki dla uchodźców z Ukrainy

Znajdujący schronienie przed działaniami wojennymi mieszkańcy Ukrainy przebywający na terenie naszej gminy, mogą liczyć na duże wsparcie ze strony mieszkańców, samorządu a także wielu organizacji. Od kilku dni mogą także odebrać darmowy posiłek w siedzibie Fundacji MK 12.31, mieszczącej się na ulicy Myślenickiej w Gdowie, naprzeciw kościoła.

Fundacja MK 12.31  nawiązała współpracę z World Central Kitchen – nazywaną największą na świecie kuchnią polową. W wyniku wspólnych działań,  codziennie do Gdowa dostarczane są gotowe posiłki dla uchodźców, które można odebrać w siedzibie fundacji od godz. 14.00 od poniedziałku do niedzieli

–  mówi Sławomir Skowronek z Fundacji MK 12.31.

Do skorzystania z takiej formy pomocy zachęca także gospodarz  gminy Zbigniew Wojas, który osobiście odwiedził siedzibę fundacji. Spotkanie było dobrą okazja do wymiany doświadczeń, rozmów z uchodźcami, a przede wszystkim zachęcenia ich do skorzystania z takiej formy pomocy, kierowanej do nich przez ludzi z całego  świata.  

World Central Kitchen jest organizacją charytatywną założoną przez Jose Andresa z Waszyngtonu, po trzęsieniu ziemi w 2010 roku na Haiti. Wspomagają ją finansowo i w formie wolontariatu ludzie z całego świata, solidaryzujący się z ofiarami klęsk żywiołowych i konfliktów zbrojnych, kierując się zasadą, że żywność jest powszechnym prawem człowieka. W Polsce kuchnie WCK działają na ośmiu polsko-ukraińskich przejściach granicznych i w licznych punktach recepcyjnych, a ostatnio pośrednio także właśnie w Gdowie, a konkretnie w Fundacji MK 12.31. Więcej na temat pomocy dla mieszkańców Ukrainy można przeczytać na naszym portalu TUTAJ oraz na stronie urzędu gminy TUTAJ.

Foto: Mój Gdów. 

Źródło: Word Central Kitchen ( https://wck.org/ ), Fundacja MK 12.31 w Gdowie.

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content