Darmowe badania serca, już za tydzień w Gdowie

Nowootwarta placówka NestBanku w Gdowie zaprasza na akcję profilaktyczną, w czasie której będzie można za darmo wykonać badanie serca. Akcja odbędzie się 19 sierpnia, przed placówką na ul. Bocheńskiej w Gdowie w godzinach 10:00 – 16:00. Na chętnych będzie czekał tam kardiobus.

Badanie EKG serca ma za zadanie wczesne wykrycie chorób mięśnia sercowego. Wykrywa zaburzenia pracy serca, niedokrwienie, przedwczesny zawał lub jego znak po przebyciu. Wykonywane w mobilnym busie jest badaniem bezbolesnym i bezinwazyjnym z tego względu jest pozbawione powikłań. Wykonywane jest u pacjentów w każdym wieku a także u kobiet ciężarnych.

Pacjent ułożony jest w pozycji leżącej z odsłoniętą klatką piersiową. Do kończyn dolnych i górnych podłączone zostają elektrody. Natomiast w okolicy klatki piersiowej nałożony jest pas z elektrodami. Załoga kariobusa dba by pacjent czuł się wygodnie i konfortowo. Podczas badania leżymy w bezruchu aby nie zaburzyć zapisu EKG. Po kilku chwilach otrzymujemy wynik z interpretacją. W przypadku stwierdzenia nieprawidłowości pracy serca pacjent zostaje skierowany do lekarza specjalisty. Badanie to można wykonywać wielokrotnie.

Placówka nie prowadzi zapisów na badania, wystarczy przyjść 19 sierpnia na ul. Bocheńską 158 w godzianch przeprowadzania akcji.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content