Dar Fundacji Chomik- Ku Dobremu dla OSP Gdów

We wtorek, 29 lipca, wiceprezesi Fundacji Chomik – Ku Dobremu, Panowie Rafał Świeży i Łukasz Grabowski przekazali na ręce Prezesa Zbigniewa Gumułki dar dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Gdowie. Przekazano dwa osuszacze powietrza, wentylator osiowy oraz nagrzewnicę elektryczną.

Pomysł na przekazanie właśnie osuszaczy zrodził się po czerwcowej powodzi w Łapanowie. Rozmawiałem wówczas z pracownikami tamtejszego GOPSu i okazało sie, że właśnie takich rzeczy brakowało najbardziej. Dużo materiałów, jak środki czystości, łopaty, meble itp powodzianie otrzymali ze zbiórek jakie szybko ruszyły w okolicznych miejscowościach. Jednak brakowało sprzętu, który pomógłby szybciej osuszyć zalane mieszkania i budynki gospodarcze- mówi Pan Łukasz Grabowski, wiceprezes Fundacji Chomik-Ku Dobremu– Tak pomyśleliśmy, że możemy sfinansować zakup osuszaczy, i zdecydowaliśmy, że przekażemy je właśnie gdowskiej jednostce OSP, ponieważ wierzymy, że właśnie dzięki strażakom, osuszacze będą wykorzystywane tam gdzie będą potrzebne. Wiemy, że druhowie pomagają nie tylko na terenie naszej gminy, ale jeżdżą z pomocą także do sąsiednich gmin gdy zajdzie potrzeba. Mamy nadzieję że nasz dar będzie służył wielu osobom, nie tylko mieszkańcom Gdowa.

Firma CHOMIK odkąd istnieje, czyli od 1993, zawsze mocno angażowała się w życie lokalnej społeczności. Wraz z rozwojem przedsiębiorstwa, wzrastała chęć do zaangażowania się w realizację celów dobroczynnych -mówi Pan Łukasz- właściciele firmy chcieli przełożyć sukces ekonomiczny przedsiębiorstwa na korzyści społeczne, stąd pomysł powołania fundacji. Stało się to pod koniec ubiegłego roku. Do tej pory wspieraliśmy głównie indywidualne osoby, w ciężkiej sytuacji, tym razem nasza pomoc trafiła do szerszej grupy odbiorców. W końcu misją naszej Fundacji jest niesienie pomocy jak najszerszej grupie osób potrzebujących.

Do jednostki OSP Gdów trafił zestaw MASTER do osuszania murów i ścian po zalaniu: zestaw do osuszania składa się z 3 urządzeń – osuszacza, nagrzewnicy powietrza i wentylatora. Jak nam powiedziano jest to najwydajniejsza kombinacja sprzętów do osuszania ścian czy murów po zalaniu. Osuszacz powietrza osiąga największą wydajność w temperaturze ok. 30°C, w czym pomoże nagrzewnica. Nagrzewnice elektryczne są najlepszym rozwiązaniem do wspomagania osuszania, ponieważ nie wytwarzają spalin, przez co można je stosować w zamkniętych pomieszczeniach. Dla zapewnienia najlepszych wyników stosuje się również wentylator osiowy, który zapewnia niezbędną cyrkulacje powietrza. Dodatkowo dokupiono jeszcze jeden osuszacz.

 

  •  

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content