Dali przykład innym

Korzystając z wiosennej pogody uczestniczy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Podolanach wyruszyli na spacer uzbrojeni nie tylko w maseczki, ale też rękawiczki jednorazowe i worki na śmieci. Wspólnie z instruktorami postanowili zebrać śmieci ze ścieżki pieszo-rowerowej biegnącej niedaleko budynku Fundacji.

Wszyscy ochoczo zadbali o porządek zbierając śmieci, które znajdowały się przy ścieżce. Na trasie zaledwie jednego kilometra zebraliśmy aż 10 worków śmieci. Warto dodać, że nasi uczestnicy, którzy są osobami niepełnosprawnymi, które same potrzebują pomocy przy wielu czynnościach, nawet tych najprostszych, codziennie rano zbierają śmieci, które pozostawia młodzież, po wieczornych spotkaniach pod naszymi warsztatami. To bardzo przykre jak zdrowy, świadomy człowiek swoim zachowaniem niszczy środowisko. Jesteśmy bardzo dumni z naszych uczestników, że pomimo swoich ,,niedoskonałości” tak doskonale dają przykład swoją postawą– mówią opiekunowie WTZ w Podolnach.

Wierzymy, że postawa podopiecznych Fundacji będzie dla wszystkich wzorem do naśladowania. A okazja, aby wziąć z nich przykład nadarzy się już w najbliższą niedzielę, kiedy odbędzie się akcja pn „2 Maja zadbaj o kawałek Polski – patrioci sprzątają rzeki”.

Podobnie jak w Święto Niepodległości tak i 2 Maja w Święto Flagi zachęcamy do zadbania o kawałek Polski i indywidualnego (pamiętajmy, że jest pandemia) zbierania śmieci wzdłuż brzegów rzek i w wodzie. Akcja jest bardzo prosta: wystarczy posprzątać fragment rzeki ze śmieci i po sprzątaniu, z flagą Polski w ręce (pamiętajmy o szacunku dla flagi), zrobić sobie zdjęcie w miejscu, które oczyściliśmy (najfajniej zrobić zdjęcia porównawcze przed i po sprzątaniu)– zachęcają Przyjaciele Raby na swoim profilu FB.

Zdjęcia z akcji można przesłać na adres email kontakt@przyjacieleraby.pl,zostaną zamieszczone we wspólnej okazjonalnej galerii na Facebook.

Akcja organizowana jest wspólnie z Koalicją Ratujmy Rzeki, a w rejonie Raby do akcji przyłączają się gminy: Gdów i Dobczyce. Zebrane odpady można pozostawić w workach pod nowym mostem w Dobczycach (na prawym brzegu od strony strefy przemysłowej) oraz w Gdowie przy starym moście, na lewym brzegu przy koszach na śmieci obok promenady. W pozostałych miejscach w Polsce organizatorzy proszą o przetransportowanie śmieci w miejsca określone przez gminy (np. PSZOKi).

Worki i rękawice będzie można od nas odebrać o 9:30 w Dobczycach na ławce na parkingu przy starym moście, koło szkoły im. K.K. Baczyńskiego. Jeśli ktoś nie da rady w niedzielę może posprzątać w sobotę lub poniedziałek i zostawić worki we wspomnianych miejscach.

Więcej o akcji na stronie wydarzenia na FB: zobacz tutaj

 
 

 

źródło: FB Warsztaty Terapii Zajęciowej Podolany, FB Przyjaciele Raby

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content