„Czytam, bo lubię”- opowiedz nam o swojej ulubionej książce

Chcielibyśmy Was serdecznie zaprosić do współtworzenia nowego cyklu na naszym portalu „Czytam, bo lubię”, który przygotowujemy dla Was wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Gdowie. W każdy piątek na łamach naszego portalu będziemy gościć mieszkańców naszej gminy, od przedszkolaków, przez młodzież, młodych dorosłych, aż do seniorów, którzy opowiadać będą o swoich ulubionych książkach i autorach. Będziemy polecać sobie nawzajem literaturę wartą przeczytania, a Panie Bibliotekarki podsuną nam parę pomysłów od siebie, wiedząc, co ich Czytelnicy wypożyczają najchętniej.

Jak wskazują badania opublikowane przez Bibliotekę Narodową w 2019 roku 39% Polaków zadeklarowało przeczytanie przynajmniej jednej książki. W podstawowych źródłach pozyskiwania książek czytelnicy wskazali: zakup (41%), pożyczenie od znajomego (35%), prezent (31%), wypożyczenie z biblioteki (27%) i własny księgozbiór (20%). Wśród autorów wygrywających pod względem popularności w czołówce znaleźli się: Remigiusz Mróz, Olga Tokarczuk i Stephen King. W masowym obiegu czytelniczym znajdują się także stale przedstawiciele klasyki literatury pięknej – Henryk Sienkiewicz i Adam Mickiewicz.

Mamy nadzieję że dzięki Wam inni odkryją radość z czytania, może sięgną po nowy gatunek, albo zaprzyjaźnią się z nowym autorem? Jeśli lubicie czytać, i chcecie zarażać tą pasją innych, czekamy na Wasze maile (redakcja@mojgdow.pl) i widomości na FB, na pewno się do Was odezwiemy!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content