„Czytam, bo lubię”- co lubią czytać pierwszoklasiści?

 

W cotygodniowym cyklu: “Czytam, bo lubię” przedstawiamy Państwu Piotra Linczowskiego.

Piotruś ma 7 lat i jest uczniem klasy 1 SP w Gdowie.

Wiosną zeszłego roku, rodzina naszego gościa, wróciła z Anglii, aby na stałe osiąść w Gdowie. Piotruś, zapytany, czy podoba mu się polska szkoła, odpowiedział, że bardzo – głównie przerwy

Pierwszoklasista swoją przygodę z czytaniem rozpoczął jako czterolatek w angielskiej szkole, w języku polskim zaczął czytać wraz z rozpoczęciem edukacji w Polsce. Z wiarygodnych źródeł (kolega ze szkolnej ławki), wiemy, że Piotruś jest jednym z najlepszych czytelników w klasie!

Mama Piotrusia dodała, że oprócz codziennego czytania w języku polskim, starają się także sięgać po bajki w języku angielskim, aby utrwalać nabytą wiedzę.

Jaką literaturę preferuje Piotruś? Głównie klasykę dziecięcą. Zachwyca się przygodami “Dzieci z Bullerbyn”, “Karlsona z dachu”, historią o Piotrusiu Panu a także „Baśniami” braci Grimm. Jego najnowszym czytelniczym odkryciem są książki o dinozaurach – właśnie wypożyczył jedną ze szkolnej biblioteki. Przyznaje, że głównie czyta sam, ale z książkami, tak obszernymi jak powieści Astrid Lindgren, czasami pomaga mu mama.

Na pytanie, czy lubi czytać, z typową dla siedmiolatka szczerością, odpowiada: średnio. Ale z czytaniem jest jak z czymś dobrym: jak się zacznie to trzeba skończyć – dodaje.

Piotrusiowi życzymy samych ciekawych książek i dużo sukcesów. Dziękujemy za udzielenie wywiadu.

rozmawiała: Anna Stalmach z Gminnej Biblioteki Publicznej w Gdowie

 
 
 
Razem z Biblioteką Publiczną w Gdowie polecamy dziś kilka tytułów dla dzieci w wieku 6-9 lat, dla klas I-III. Idealne do nauki czytania, różnymi metodami, np. za pomocą sylab i jako pierwsze książeczki do samodzielnej lektury.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content