„Czytam, bo lubię”- Co czyta młodzież z Szkoły Podstawowej w Wiatowicach?

Uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Wiatowicach postanowili podzielić się z nami swoimi spostrzeżeniami na temat literatury i swoich najlepszych typów. Zapraszamy do lektury!

Ania z klasy VI

Najbardziej lubię powieści o tematyce przygodowej oraz fantasy. Właśnie dlatego jedną z najbardziej lubianych przeze mnie książek jest „Hobbit’’. 

Lubię czytać, ponieważ powieści niosą za sobą wartości naukowe oraz poruszają wiele ważnych tematów. Odstresowują mnie i bardzo często ich fabuła wciąga mnie do magicznego świata i pozwala zapomnieć o problemach życia codziennego. 

Najczęściej po książki sięgam, gdy mam wolny czas, chce się odstresować po ciężkim tygodniu nauki w szkole. Często też zerkam do książek przed nauką do ważnych sprawdzianów, ponieważ pomagają one w zapamiętywaniu różnych  rzeczy. 

 

Oliwia kl. VI

Moja ulubiona książka to “Magiczne drzewo Pojedynek”, której autorem jest Andrzej Maleszka. 

 Najbardziej lubię tą powieść, ponieważ dużo się w niej dzieje, bardzo przyjemnie się ją czyta oraz jest naprawdę ciekawa i nie mogę się od niej oderwać. Na pewno sięgnę po dalszą część cyklu. 

Najbardziej lubię czytać książki przygodowe oraz detektywistyczne.  

Lubię czytać, ponieważ mnie to odpręża i odrywam się wtedy od elektroniki.  

Zazwyczaj wchodzę w świat literatury wieczorami, bo wtedy mam wolny czas i nie mam co robić. Czytanie nie jest tylko obowiązkiem, ale również przyjemnością.

 

Mikołaj kl. IV                                                                                                               

Moja ulubiona książka to ”Sposób na elfa” autorstwa Marcina Pałasza. Lubię czytać powieści przygodowe oraz przyrodnicze. Książki przygodowe dlatego, że mogę przenieść się w świat niesamowitych przygód, a z książek przyrodniczych dowiaduję się wiele ciekawych informacji. Po powieści najczęściej sięgam wieczorem, przez snem.

 

Franek kl. VI

Zacznijmy od tego, że do czytania książek  zachęciła mnie moja siostra, która ma pełno książek różnego rodzaju.  

A oto moja ulubiona książka: Dziennik Cwaniaczka Ryzyk-Fizyk – Opowiada o Greg Heffley i jego rodzinie. Główny bohater każdego dnia ma nowe dziwne pomysły i przemyślenia, np. myśli,  że cały czas ktoś go podgląda albo że jego rodzina to roboty, co skrupulatnie sprawdza, czasami polewa swojego ojca Franka wodą myśląc, że się przegrzeje. Jest w niej wiele zabawnych momentów.  

Jak widać  najbardziej lubię czytać książki o motywie komediowym oraz historycznym.  Komediowe, ponieważ mogą rozweselić czytelnika, jak i osoby w jego gronie, np. rodzinę. 

Natomiast książki historyczne lubię czytać dlatego, że często można się z nich dowiedzieć wielu ciekawych faktów, które mogą być pominięte w szkole na lekcji. 

Powieści lubię czytać, ponieważ są rozwijające i w dużej części zabawne. Sięgam po nie najczęściej, gdy mam czas, np. wieczorem.

Gabrysia kl. VI

Moją ulubioną książką jest „Magiczne drzewo. Pojedynek” autorstwa Andrzeja Maleszki.                                       

Najbardziej lubię czytać książki przygodowe, a także przyrodnicze. Sięgam po powieści, ponieważ można się wiele z nich nauczyć, np. słownictwa, robimy mniej błędów ortograficznych, dowiadujemy się więcej wiadomości. Najczęściej książkę biorę do ręki, gdy mi się nudzi, gdy mam czas lub gdy jadę w daleką podróż. 

 

Aleksandra kl. VI

Tytuł mojej ulubionej książki to ,,Skrzynia Władcy Piorunów’’. Autorem jest Marcin Kozioł.

Najbardziej lubię czytać powieści przygodowe oraz detektywistyczne. Sięgam po powieści, ponieważ dzięki nim można zapamiętywać pisownię wyrazów, ale także udoskonalamy płynne czytanie. Po książki sięgam najczęściej przed spaniem. Pozwalają mi szybciej zasnąć. 

 

 

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content