Czytam, bo lubię…

Dziś w naszym cyklu „Czytam, bo lubię”, parę propozycji od redakcji.

Na początek zachęcamy do lektury książek Remigiusza Mroza: „W kręgach władzy” i serii ze sławną już Joanną Chyłką i jej młodym aplikantem, później już adwokatem- Kordianem zwanym Zordonem.

W kręgach władzy to seria trzech książek, akcja toczy się wokół polityki, walki między partiami oraz między poszczególnymi politykami, oczywiście z osobistymi wątkami bohaterów. Mróz wprowadza nas do gabinetów najważniejszych osób w państwie (oczywiście fikcyjnych, aczkolwiek bardzo realistycznych), pokazuje nam polityczne intrygi i nie zawsze czyste zagrywki. To wciągające opowieści pełne zwrotów akcji i zaskakujących wydarzeń. To książki, od których trudno się oderwać.

Kolejne pozycje czytelnicze, które „wciągają” to opowieści o Joannie Chyłce, bezkompromisowej Pani adwokat, która z każdą kolejną książką pozwala nam się poznać także prywatnie. I choć tu Joanna jest najważniejsza, nie było by jej sukcesów bez Kordiana, Kormaka, Żelaznego i jeszcze kilku bardzo interesujących bohaterów, których ciężko nie polubić. Do tej pory ukazało się już 13 tomów z  Chyłką w roli głównej. Jeśli jeszcze nie zacząłeś odkrywać świata warszawskiej palestry, polecamy zacząć od początku, i czytać wg kolejności ukazywania się kolejnych tomów. O ile każda książka omawia inną sprawę, którą zajmują się nasi bohaterowie, o tyle wydarzenia z życia prywatnego Joanny i Kordiana lepiej poznawać po kolei. Styl, sposób prowadzenia narracji, ciekawe i niebanalne postaci, to cechy, które sprawiają, że książki czyta się szybko, lekko i przyjemnie. Naszym skromnym zdaniem, książki są dużo lepsze od nakręconego serialu.

Jeśli chodzi o literaturę tzw. kobiecą polecamy Cecelię Ahern, autorkę takich bestsellerów jak „P.S kocham Cię”  „Love, Rosi” czy „Podarunek”. Książki są wzruszające, przepełnione emocjami, mądre, przedstawiające niebanalne historie. Kariera pisarska Ahern rozpoczęła się w 2004 roku. Wtedy została opublikowana powieść PS Kocham cię – jej debiut literacki, który napisała w 2002 jako dwudziestojednolatka. Książka błyskawicznie stała się bestsellerem w Irlandii, a później podziw dla książki Cecelii zaczął przenosić się na inne państwa. Powieść została sprzedana do 40 krajów świata.

Młodszym Czytelnikom (uczniom starszych klas szkoły podstawowej) chcielibyśmy polecić kilka tytułów, które zachwyciły już niejedno pokolenie. To m.in książki Małgorzaty Musierowicz i Krystyny Siesickiej m.in. Kwiat Kalafiora, Szósta Klepka czy Pulpecja pierwszej autorki, i Beethoven i Dżinsy, Zapałka na zakręcie czy Jezioro Osobliwości Krystyny Siesickiej.  Twórczość autorek cieszy się nieprzemijającą popularnością. Pisarki poruszają tematy, które są aktualne cały czas. Poruszają sprawy i problemy okresu dojrzewania, nie zawsze łatwych relacji z rodzicami i rówieśnikami, odkrywania przez młodych ludzi własnego „ja”.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content