Czytam, bo lubię…

Dziś o swoich ulubionych książkach w naszym cyklu „Czytam, bo lubię” opowiadają uczniowie klasy I a Szkoły Podstawowej im. św. Jana Kantego w Gdowie.

Emma

Moje ulubione książki, które poleciłabym innym dzieciom to „Detektyw Pozytywka” – II część oraz „Martynka”.

„Detektyw Pozytywka” podoba mi się, bo lubię zagadki, a w tej książce detektyw cały czas je rozwiązuje.

Martynkę bardzo lubię, ma ona dużo przygód. Książek o Martynce jest bardzo dużo. Podobała mi się też książka o misiu, ale nie pamiętam tytułu. Ten miś miał mamę i bardzo lubił słodycze.

Bartosz

Najbardziej lubię książki o Nudzimisiach. Nudzimisie to są takie stworki, które robią niestworzone rzeczy, na przykład sprawiają, że ktoś jest przeźroczysty lub że pojawi się smok. Książek o Nudzimisiach jest kilka, są w nich przygody Nudzimisiów i dzieci.

Maja

Lubię różne książki dla dzieci, ale najbardziej „Krainę Lodu”, ponieważ podobają mi się przygody księżniczki Elzy. Czytam książki moim młodszym siostrzyczkom.

Zosia

Najbardziej podobała mi się książka „Detektyw Pozytywka”, dlatego, że lubię zagadki. Książki o detektywie polecam wszystkim dzieciom.

Szymek

Podobnie, jak większość dzieci z klasy lubię Detektywa Pozytywkę, bo lubię zagadki.

Michał

Polecam wszystkim serię książek „Biuro detektywistyczne nr 2”

„Biuro detektywistyczne nr 2” to kryminalna seria dla dzieci, której bohaterami są Tiril i Oliver, para młodych detektywów. Oboje wyjaśniają niezwykła zdarzenia, które dzieją się w ich miejscowości. Towarzyszy im ciekawski pies.

Jak widać tematyka detektywistyczna cieszy się powodzeniem w klasie I a.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content