Czy wiesz, kiedy wystawić przed posesję odpady wielkogabarytowe?

Fałkowice, Hucisko, Kunice, Niżowa i Winiary – mieszkańcy tych miejscowości już w najbliższy poniedziałek powinni pamiętać o wystawieniu przed posesję do godziny 7:00 odpadów wielkogabarytowych. W kolejnych dniach zbiórka będzie przeprowadzona w pozostałych miejscowościach z terenu gminy Gdów.

Czy wiesz, kiedy wystawić przed posesję odpady wielkogabarytowe? Aby ułatwić Wam to zadanie, przedstawiamy zestawienie terminów zbiórek:

– 14 marca (poniedziałek) – Fałkowice, Hucisko, Kunice, Niżowa, Winiary

– 15 marca  (wtorek) – Jaroszówka, Klęczana, Podolany, Stryszowa, Zagórzany, Zalesiany, Zręczyce

– 16 marca (środa) – Cichawa, Marszowice, Niegowić, Pierzchów

– 21 marca (poniedziałek) – Bilczyce i Gdów – ulice: Myślenicka, Łapanowska, Targowa, Cegielniana, Staszica, Zarabie

– 22 marca (wtorek) Gdów – ulice: Bocheńska, Obrytka, Wiedeńska, Głowackiego, Młyńska, Krakowska, Grzybowa, Stadnicka, Rynek

– 23 marca (środa) Czyżów, Krakuszowice, Liplas, Szczytniki, Świątniki Dolne, Wiatowice, Zborczyce

– 24 marca (czwartek) – Książnice, Niewiarów, Nieznanowice, Wieniec.

Należy pamiętać, by odpady do odebrania ustawić przed posesjami do godziny 7.00 w dniu odbioru oraz o tym, że gabaryty powinny być pozbawione elementów szklanych. Lodówki, pralki, telewizory i tym podobne odpady należy zawieźć bezpośrednio do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych przy ulicy Staszica 1546 w Gdowie, gdyż tego typu odpady nie są odbierane w dniu zbiórki z posesji.  Podobnie z częściami samochodowymi, które z kolei musimy oddać we własnym zakresie do odpowiedniego punktu na stację demontażu pojazdów. Z posesji nie zostaną odebrane także odpady poremontowe.

Jeśli chodzi o opony, to możemy wystawić maksymalnie 4 sztuki zużytych opon (max. 4 szt. na każdą złożoną deklarację z wyłączeniem opon z ciągników i maszyn rolniczych oraz pojazdów i maszyn pochodzących z działalności gospodarczej). Letnicy powinni pamiętać, że od nich opony nie będą odbierane.

Wszystkie harmonogramy odbioru odpadów komunalnych w Gminie Gdów można zobaczyć T U T A J.

Więcej informacji dotyczących odbioru odpadów, ich gospodarowaniu, segregacji czy postępowania z odpadami rolniczymi można uzyskać na stronie Gminy Gdów klikając T U T A J.

Foto: Mój Gdów.

Źródło: Gmina Gdów.

 

 

 

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content