Czy warto przepłacać za ubezpieczenie OC?

Artykuł Sponsorowany

Jeśli porównamy ceny polis ubezpieczeniowych w różnych towarzystwach, to bez trudu zauważymy, że mocno się one od siebie różnią. Większość osób wybiera te, które są najtańsze, ale czy jest to słuszna decyzja? Skąd wynikają wspomniane różnice i czy warto kupować droższe ubezpieczenie OC? Dowiedz się tego wszystkiego, czytając dzisiejszy artykuł.

Jak duże są różnice w cenach polis i z czego wynikają?

Rejestracja samochodu wymaga opłacenia polisy od odpowiedzialności cywilnej. Jest to ubezpieczenie obowiązkowe, które zobowiązany jest wykupić każdy właściciel pojazdu mechanicznego. W przypadku niedopełnienia tej formalności grożą nam bardzo surowe kary. Jak łatwo zauważyć ceny w poszczególnych towarzystwach ubezpieczeniowych mocno się od siebie różnią. Ubezpieczenie, które w jednej firmie kosztuje 1000 zł, można u konkurencji wykupić 300 zł taniej. To wszystko sprawia, że szukamy najtańszej oferty, która sprawi, że w naszej kieszeni zostanie kilkadziesiąt, a czasami nawet kilkaset złotych

Na cenę OC wpływ ma:

  • Wiek właściciela,
  • staż za kierownicą,
  • intensywność użytkowania pojazdu i jego przeznaczenie,
  • ilość lat tzw. bezszkodowej jazdy.

O ile cena ubezpieczenia różni się ze względu na jego dodatkowe „wyposażenie”, to każdy jest w stanie to zrozumieć. Kompletnie niezrozumiałe jest jednak wycenianie polis o takim samym zakresie ochrony. Co ma wpływ na te różnice? Każda firma ubezpieczeniowa stosuje swój schemat wyceny składki. Pod uwagę brany jest wiek, doświadczenie za kierownicą czy miejsce zamieszkania. Jako że obowiązują nas zasady wolnego rynku, ceny mogą się mocno różnić w zależności wybranej firmy. To od nas pośrednio zależy, ile zapłacimy za ubezpieczenie oc samochodu na https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/0.html.

Co zrobić, by wykupić najtańsze OC na rynku?

Wybór najlepszej opcji jeszcze kilka, kilkanaście lat temu wiązał się z wizytą u przedstawicieli danej firmy i przeprowadzeniu wstępnej wyceny. Na jej podstawie mogliśmy porównywać konkurencyjne oferty. Było to zajęcie żmudne i wymagające sporej ilości czasu. Na całe szczęście w obecnych czasach sprawa jest zdecydowanie prostsza. Wystarczy wejść na portale, które oferują porównywarki polis OC, by przy pomocy kilku kliknięć sprawdzić propozycje kilkunastu najbardziej popularnych firm.

Prosty interfejs i łatwa obsługa sprawiają, że bez trudu wybierzemy polisę dopasowaną do naszych preferencji. Jeśli chcesz sprawdzić taką porównywarkę lub szukasz ciekawych informacji o polisach OC, to warto zaglądać na stronę internetową https://www.ubezpieczeniaonline.pl/komunikacyjne/a/ochrona-znizek-oc-na-czym-to-polega/184.html, by przekonać się, że wybór ubezpieczenia wcale nie musi być trudny.

Warto pamiętać, że ubezpieczenie OC zabezpiecza nasze interesy tylko i wyłącznie w zakresie zadośćuczynienia osobie poszkodowanej w wyniku kolizji, którą sami spowodowaliśmy. OC nie jest ubezpieczeniem oferującym zwrot kosztów naprawy naszego pojazdu. Czy warto więc wybierać najdroższą opcję? Wydaje się, że nie jest to najlepsze rozwiązanie i zamiast tego, lepiej dopłacić do ubezpieczenia AC, które zabezpiecza nas w przypadku, gdy nasz pojazd zostanie uszkodzony przez nas samych lub nieznanego sprawcę.

 

Autor: Redaktor4

Udostępnij post na:

Skip to content