Czerwiec przy stołach tenisowych

W miesiącu czerwcu zawodniczki i zawodnicy UKS Rokicie Szczytniki brali udział w ostatnich już zawodach przewidzianych w kalendarzu rozgrywek sezonu 2020/2021. Również i teraz nie obeszło się bez sukcesów.

Najlepiej spisali się skrzaci (r. 2012-2013), którzy z Mistrzostw Województwa przywieźli, aż 4 medale. Po dwa medale zdobyli Patryk Śledziewski i Filip Kołos. W grze pojedynczej skrzatów srebrny medal zdobył Filip, a brązowy Patryk. W grze podwójnej złoty medal zdobył Patryk, a srebrny Filip.

„Na turniej jechaliśmy z dużymi nadziejami na sukcesy, gdyż chłopcy trenują już od roku i wiedzieliśmy, że zaliczają się do czołówki zawodników w Małopolsce. Mimo to mogło być jeszcze lepiej, ale Patryk już w pierwszej grze spotkał się z Błażejem Stoczkiem ze Skawiny rozstawionym z nr 1. Po zaciętej walce uległ mu 3:1, zajmując ostatecznie 3 miejsce. Filip dotarł do finału bez problemu, gdzie spotkał się z Błażejem również mu ulegając. Mamy w klubie dużą grupę małych dzieci i liczymy w przyszłym roku na powtórzenie tego sukcesu” – podsumował występ w Krakowie prezes – Wojciech Biernat.

W dniach 12-13 czerwca liczna grupa zawodników udała się na ogólnopolski turniej PINGLA CUP do Grodziska Mazowieckiego.

W sobotę swój turniej rozgrywali skrzaci. Z rozgrywek grupowych Patryk Śledziewski i Filip Kołos awansowali bez problemów do turnieju głównego. W turnieju głównym stoczyli kilka pojedynków, aby ostatecznie zająć miejsca 17-24.

„Prawdziwego pecha miał Patryk, który w drugim pojedynku został ograny przez Ignacego Sławińskiego późniejszego zwycięzcę całego turnieju. Poziom był niezwykle wysoki, gdyż grali najlepsi skrzaci z całej Polski. Turniej ten jest uważany za nieoficjalne Mistrzostwa Polski skrzatów, dlatego oceniam występ chłopców za bardzo dobry” – dodaje prezes Rokicia.

W niedzielę odbył się turniej żaków w bardzo silnej obsadzie. Wystartowały w nim 2 zawodniczki i 2 zawodników UKS Rokicie. Wśród dziewcząt najlepiej spisała się Zuzanna Mardosz zajmując 17 miejsce. Wśród chłopców najwyżej został sklasyfikowany jej brat Maciej zajmując 13 miejsce. Bardzo dobry wynik w grze podwójnej stał się udziałem Maćka, który w parze z Mikołajem Pilchem zajął 5 miejsce.

„Turniej miał bardzo silna obsadę. Zagrała w nim cała czołowa 16 z niedawnych Mistrzostw Polski żaków. Dlatego wyniki Macieja i Zuzi należy uznać za bardzo dobre. Oprócz zawodów dzieci miały możliwość zwiedzania Warszawy za co szczególne podziękowania należą się rodzicom, którzy w dużej części sfinansowali ten wyjazd” – podsumował turniej prezes.

W okresie wakacji klub będzie realizował po raz drugi projekt „Wakacyjne spotkania z tenisem” w ramach którego odbywać się będą 3 razy w tygodniu zajęcia tenisowe w Pierzchowie oraz obóz sportowy w Kołobrzegu. W obozie weźmie udział 25 dzieci z kilku gmin, które na co dzień biorą udział w zajęciach MOS Wieliczka (od lat współpracujący z klubem) i UKS Rokicie. W sierpniu odbędzie się drużynowy turniej tenisa o Puchar Starosty Powiatu, który będzie podsumowaniem projektu.

„Obóz skierowany jest głównie do dzieci rozpoczynających przygodę z tenisem, co pozwala nam na pozyskanie nowych członków klubu. Aktualnie ćwiczy u nas w kilku grupach około 40 dzieci i mam nadzieję, że wielu z nich będzie po wakacjach kontynuować treningi w klubie. W planach mamy jeszcze zebranie sprawozdawczo-wyborcze, które odbędzie się na początku lipca” powiedział o planach na wakacje prezes i trener UKS Rokicie – Wojciech Biernat.

źródło: UKS Rokicie Szczytniki

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content