Czas na rower…

Wiosna to czas aktywnego wypoczynku. Jedną z bardzo popularnych i lubianych form spędzania wolnego czasu na świeżym powietrzu jest jazda na rowerze. Na początku sezonu rowerowego zapraszamy na rozmowę z panem Krzysztofem Kostuchem- specjalistą ds. sprzedaży  w sklepie Mirapol Next w Gdowie, który podpowiada na co zwrócić uwagę przy wyborze roweru.

MG: Od czego zacząć kupowanie roweru? Na co zwrócić szczególną uwagę?

KK: Na samym początku warto odpowiedzieć sobie na pytanie – jak często i gdzie zamierzamy używać roweru? Rower rekreacyjny czy bardziej sportowy? Chcemy by pojazd sprostał naszym oczekiwaniom i nie zawiódł nas w różnych warunkach na trasach.

MG: Kupowanie przez internet czy lepiej tradycyjnie w sklepie?

KK: Obie formy zakupu mają plusy. Kupując z domu siedzimy wygodnie w fotelu przeglądając wyselekcjonowane przez sprzedawców propozycje. Rower w większości przypadków trafia do nas niemal w całości skręcony. Ekspresowa dostawa również zachęca do wyboru tego rodzaju zakupu.

Decydując się na wizytę w sklepie możemy liczyć na fachową pomoc sprzedawcy. Możemy sprawdzić jak siedzi nam się na danym produkcie, wykonać jazdę testową. Rower odbieramy w pełni przygotowany do jazdy. W obu przypadkach mamy wybór spośród setek modeli i rozmiarów.

MG: Rower górski, trekkingowy czy miejski?

KK: Jak przy pierwszym pytaniu – zależy od naszych planów późniejszego wykorzystania roweru.
Wygodny rower trekkingowy świetnie sprawdzi się podczas weekendowych wycieczek po utwardzonej nawierzchni. Zazwyczaj wyposażony w bagażnik z możliwością doczepienia sakw, które pozwolą nam zabrać najpotrzebniejszy prowiant i drobiazgi.

Górski – sprawdzi się w nieco trudniejszych warunkach. Jazda po polnych drogach czy trudniejsze podjazdy z pewnością będą dla ich posiadaczy dużo łatwiejsze.

Rower miejski jest świetnym rozwiązaniem dla osób dojeżdżających do pracy. Idealny na krótkie wypady do znajomych bądź na zakupy do pobliskiego sklepu. Niezwykle lekkie, często wyposażone w koszyk na różności.

MG: Jak wybrać rozmiar roweru?

KK: Rozmiar roweru z łatwością dobierzemy na podstawie udostępnianych przez producentów tablic.
Głównie zwracamy uwagę na rozmiar kół, ramy i oczywiście nasz wzrost. Świetną opcją jest również odwiedzenie lokalnego punktu rowerowego i pomoc sprzedawcy – pamiętajmy, że możemy wsiąść na wybrany model i sprawdzić czy dobrze się na nim czujemy.

MG: W jakie dodatki warto inwestować?

KK: Na pewno warto zainwestować w oświetlenie, które zwiększy nasze bezpieczeństwo na drodze i poprawi widoczność. W bezpiecznej jeździe pomogą nam również kask i niezastąpiony dzwonek.

MG: Czy Pan sam jeździ na rowerze?  Czy może polecić naszym Czytelnikom jakieś ciekawe trasy?

KK: Pewnie, niedzielne wypady wzdłuż Doliny Raby należą do bardzo przyjemnych. Na początek przygody z rowerami polecam niewymagającą trasę z Gdowa do Dobczyc z świetnym punktem widokowym w Skrzynce lub nieco dłuższą w przeciwnym kierunku na malowniczy Zamek w Wiśniczu.

MG: Dziękuję za rozmowę

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content