„Cyberzagrożenia. Czy moje dziecko jest uzależnione od Internetu?”- rodzicu, weź udział w wykładzie

Powiatowa Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Wieliczce zaprasza do udziału w wykładzie:

„Cyberzagrożenia.  Czy moje dziecko jest uzależnione  od Internetu?”

Spotkanie odbędzie się 15.02.2019 r. godz. 16.00 – 18.00 w Powiatowej Poradnii Psychologiczno-Pedagogicznej 
w Wieliczce (w auli)

Na spotkaniu zostaną poruszone następujące tematy:

  • Zagrożenia w Internecie
  • Gry komputerowe – na co rodzic powinien zwrócić uwagę 
  • Jak zapobiegać uzależnieniu od Internetu

Prowadzący: Klaudia Szeląg – psycholog, pedagog

Ponieważ ilość miejsc jest ograniczona, chęć uczestnictwa w spotkaniu należy zgłaszać na adres mailowy: ksamborska@poradnia-wieliczka.pl

O tym, że internet jest nie tylko pomocą w nauce, ale też źródłem wielu zagrożeń przede wszystkim dla naszych dzieci, wiemy wszyscy. Nie każdy z nas dopuszcza do siebie myśl, że to może dotyczyć akurat naszego dziecka. Im wiemy więcej jako rodzice, tym lepiej możemy chronić nasze dzieci. Poniżej przedstawimy wypowiedź jednej z mam z ternu naszej gminy, która uczestniczyła kilka miesięcy temu w podobnym spotkaniu:

Nie planowałam pójścia na takie spotkanie, nawet mi do głowy nie przyszło, mam jeszcze małe dzieci na początku podstawówki. Zaskoczyła nas- rodziców szkoła, bo spotkanie ze specjalistą od zagrożeń w internecie zorganizowała w czasie zebrania z rodzicami. Wcześniej ta sama Pani, spotkała się z uczniami naszej szkoły, z którymi rozmawiała o tym, co oglądają w sieci z jakich stron korzystają. Większość rodziców na spotkaniu przeżyła szok, kiedy zobaczyła strony, które wskazały nasze dzieci. Wydawało się, że rzeczy o których wpomniała prowadząca dotyczą dużych miast, a tymczasem większość przykładów, pochodziło z rozmów z uczniami z małych wiejskich szkół. To spotkanie uświadomiło wszystkim jak ważny jest temat zagrożeń w internecie, na co trzeba zwracać uwagę, jak kontrolować dziecko w sieci, aby nie czuło się osaczone przez rodziców, co robić, kiedy zauważamy niepokojące rzeczy. Naprawdę polecam takie spotkania wszystkim, i tym rodzicom, którzy na co dzień sami nie korzystają z internetu, i tym, którzy już bez niego nie wyobrażają sobie życia”.

zachęcamy do odwiedzenia strony: poradnia-wieliczka.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content