Cudowna Moc Bukietów 2018: konkurs na najpiękniejszy Zielnik

Zachęcamy do udziału w konkursie Cudowna Moc Bukietów, która odbędzie się już po raz dziewiąty. W konkursie mogą wziąć udział mieszkańcy Województwa Małopolskiego bez żadnych ograniczeń wiekowych. Konkurs dotowany jest wieloma cennymi nagrodami, a rozstrzygnięcie będzie miało miejsce 15. sierpnia 2018r. o godzinie 14.00 na scenie głównej usytuowanej przy Małym Rynku w Krakowie. Chętni do udziału w konkursie powinni złożyć swoje bukiety 15 sierpnia od godziny 10.00 do 13.00 przy scenie na Małym Rynku.

Bukiety konkursowe oceniane będą w trzech kategoriach :,,Tradycyjny Bukiet Zielny”, ,,Profesjonalny bukiet florystyczny’’ oraz ,,Mały Bukiet‘’- konkurs dla dzieci do lat 13.

Według starego zwyczaju 15. Sierpnia na święto Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny- zwane świętem Matki Bożej Zielnej-przygotowywano wiązanki z ziół, kwiatów i owoców. Bukiety zielne poświęcono zaznaczając  w ten sposób szacunek dla natury, która żywi, leczy i zachwyca. Ten piękny polski zwyczaj niesie aktualne treści. Przypomina starszym i uczy młodych, że zioła rosną na łąkach i w ogrodach, a nie na sklepowych półkach.  Układanie bukietów jest doświadczeniem artystycznym i botanicznym dostępnym dla każdego. Bajecznie kolorowe, pachnące kompozycje  pobudzają wyobraźnię.

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content