Coś dla dzieci na wakacje…

Rozpoczęły się wakacje. Nie każdy z nas ma możliwość wyjazdu z dziećmi, a chciałoby urozmaicić swym pociechom czas wolny. Mój Gdów zebrał propozycje na zorganizowane zajęcia i półkolonie z naszej najbliższej okolicy.

Pierwszą z propozycji jest oferta Kopalni Soli w Bochni.

Wakacje z Kopalnią Soli Bochnia to ciekawa propozycja wakacyjnych zajęć dla dzieci. Niecodzienne miejsce, leczniczy mikroklimat, gwarancja zawsze odpowiedniej pogody i program pełen atrakcji to recepta na najlepsze wakacje.

W programie pobytu: Spotkanie ze Skarbnikiem i Św. Kingą, olimpiada sportowa, gry i zabawy na podziemnym boisku, warsztaty twórcze, zwiedzanie kopalni, podziemna przeprawa łodzią oraz podziemna dyskoteka. A wszystko w leczniczym mikroklimacie kopalni. W ramach oferty zapewniamy dwudaniowy obiad.

Z oferty mogą korzystać dzieci w wieku od 5 do 13 roku życia. Zajęcia organizowane są w tygodniowych turnusach od poniedziałku do piątku. Pierwszy turnus w terminie 27 czerwca – 1 lipca 2016 a kolejne  4 lipca – 8 lipca 2016, 11 lipca – 15 lipca 2016, 18 lipca – 22 lipca 2016, 25 lipca – 29 lipca 2016, 1 sierpnia – 5 sierpnia 2016, 8 sierpnia – 12 sierpnia 2016, 16 sierpnia – 19 sierpnia 2016(turnus 4-dniowy), 22 sierpnia – 26 sierpnia 2016. Produkt sprzedawany jest w pakiecie 5-dniowym lub w formie pobytu 1 dniowego.

Potwierdzeniem rezerwacji jest wpłata 100% ceny i dostarczenie wypełnionej karty informacyjnej.

Zajęcia w ramach oferty Wakacje z Kopalnią Soli Bochnia odbywają się w godzinach od 8.00 do 16.00.

Rano dzieci należy przyprowadzać między godziną 7.30 a 7.50. Po południu odbiór dzieci obywa się między godziną 15.30 a 16.00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: Kopalni Soli w Bochni

 

lodzie (1)

5-dniowe obozy dochodzeniowe – Kryta Pływalna w Bochni

Kolejna propozycja także związana jest z Bochnią. Kryta Pływalnia w Bochni oraz współpracujące z nią szkółki pływackie, jak co roku zapraszają dzieci na 5-dniowe sportowe obozy dochodzeniowe w kilku lipcowych i sierpniowych terminach.

Turnus I: 4-8 lipca,
Turnus II: 18-22 lipca,
Turnus III: 1-5 sierpnia.

Organizatorzy zapewniają: atrakcyjny program – basen, kino 3D, wycieczka do stadniny koni, a także wyjazd nad zalew w Łapanowie oraz wycieczka do RABKOLANDU. W cenie obozu (250 zł/os.) zapewniają bilety wstępu, przejazdy, dwudaniowy obiad i opiekę wykwalifikowanych instruktorów.

Oferta wakacyjna – promocja „RUCH TO ZDROWIE – WAKACJE 2016” – w okresie od 25 czerwca do 31 sierpnia 2016 r. w godz. od 6.30 do 21.30 pobyt godzinny ulgowy dla dzieci i młodzieży do 18 roku życia będzie kosztował: 3,00 zł od poniedziałku do piątku oraz 4,00 zł w soboty i w niedziele.

więcej informacji na stronie Pływalni w Bochni

283_dzieci1

Warsztaty dla dzieci na Kampusie Wielickim

Także ciekawą ofertę prezentuje Kampus Wielicki. Organizatorzy proponują całodzienne warsztaty dla dzieci lubiących aktywnie i ciekawie spędzać czas. Do tego kolonie i obozy w kraju i zagranicą. W kampusie zorganizowana zostanie Wioska Dziecięca, a w niej lubiane przez dzieci zabawy z podwórka, zajęcia z Kuźnią Wiedzy, savoir vivre w zachowaniu i ubiorze, warsztaty rozwijające zdolności i talenty.

Obok niej półkolonia sportowa. Tenis stołowy, gimnastyka artystyczna i taniec oraz piłka nożna – to propozycja dla wszystkich zainteresowanych sportem. Dają one możliwość doskonalenia umiejętności, aktywności fizycznej i przede wszystkim dobrej zabawy pod okiem trenerów pracujących na co dzień z dziećmi. Więcej informacji na stronie organizatora zobacz

wieliczka kampus

Półkolonie w Klubie Otwartym

Także w Wieliczce możemy zapisać nasze dzieci na Półkolonie w Klubie! Klub Otwarty proponuje Szalone Wakacje

w godzinach 8.00-17.00. W jednej z trzech grup każdy znajdzie coś dla siebie.

27.06-1.07 oraz 1-5 sierpnia  Odkrywcy (6-12l)

11-15 lipca oraz 8-12 sierpnia oraz 22-26 sierpnia  Tropiciele (6-12l)

4-8 lipca  Rzemieślnicy ( 10-14l)

Odkrywcy ( 6-12l)
By oderwać się od cudów techniki będziemy tworzyć własne zabawki, urządzenia i budowle. Pojedziemy na wyprawę do Krakowa, by posłuchać opowieści o tym co robiły dzieci w dawnych czasach, czym się bawiły, co jadły, gdzie bywały? Odwiedzimy smoka a potem zbudujemy własnego! Wybierzemy się na wyprawę na wieś i  do lasu w poszukiwaniu przygód niczym Szewczyk Dratewka w poszukiwaniu smoka!

Atrakcje: ( wycieczka do Krakowa z przewodnikiem, na Zaczarowane Wzgórze,  do Parku Linowego,  gry terenowe, podchody, warsztaty kreatywne, spotkania z odkrywcami)

Tropiciele (6-12l)
Nauczymy się posługiwania mapą i kompasem, rozpalać ognisko, planować wyprawę, pakować plecak.  Spenetrujemy okoliczne lasy i rozbijemy obóz. Stworzymy własne gry terenowe i podchody. Zaprzyjaźnimy się z przyrodą by odkryć jakie zagadki w sobie skrywa.  Wsiądziemy na konia, wskoczymy na drzewo i zbudujemy szałas.

Atrakcje ( wycieczka do Wiosek Świata,  na Zaczarowane Wzgórze, wyprawa do Parku Linowego i okolicznych lasów,  gry terenowe, podchody, zdobywanie sprawności , warsztaty kreatywne, spotkanie z instruktorem harcerskim i z podróżnikiem)

Rzemieślnicy ( 10-14l)
To będzie podróż śladami rzemieślników. Każdego dnia odwiedzimy inną pracownie okolicznych rzemieślników, zobaczymy ich przy pracy, posłuchamy o tym co robią. Sami będziemy tworzyć własne dzieła pod ich czujnym okiem. Poczujemy ich pasję, poszukamy swojej. Jeden, ostatni dzień dzieci zaplanują  i zorganizują zupełnie sami mając do dyspozycji naszą pomoc, telefon, internet i pulę pieniędzy.

Atrakcje (wycieczki do pracowni rzemieślniczych i warsztaty na miejscu, wyprawy do lasu,  gry terenowe, podchody, warsztaty kreatywne i dzień zaplanowany przez uczestników)

 

Organizatorzy zapewniają:

– czas spędzony na poszukiwaniu i odkrywaniu bez pośpiechu i bez stresu

– naszą ważność na potrzeby Twojego dziecka

– ciekawe, kreatywne wyzwania i zadania dzięki czemu zdobędzie nową wiedzę i umiejętności

– brak rywalizacji a w zamian elementy grywalizacji

– opiekunów którzy umieją słuchać i rozmawiać z dziećmi

– uwagę i czas dla każdego uczestnika dzięki mało licznym grupom

– codzienne małe i duże NIESPODZIANKI

Więcej informacji, m.in o cenach i rozkładzie dnia na stronie Klubu Otwartego

350-zł-3

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content