Coraz więcej chorych na Covid-19

Codziennie słyszymy o nowych przypadkach zakażenia Covid-19. Jednak informacje dochodzą do nas już nie tylko z telewizji, radio, czy internetu, te przypadki nie dotyczą tylko kogoś innego, gdzieś tam daleko od nas, ale coraz częściej dowiadujemy się, o zakażeniu wirusem kogoś z sąsiedztwa, z rodziny, a może nawet nas samych.

Obserwujemy coraz dłuższe kolejki do punktów diagnostycznych, coraz więcej uczniów przechodzi na naukę zdalną lub pozostaje w domu na kwarantannie.

Raport z dnia 22 listopada z godziny 10.29, podaje, że w powiecie wielickim liczba osób z pozytywnym wynikiem zaraportowanych przez laboratoria do systemu EWP w ciągu ostatniej doby wynosi 60 osób, a 1281 osób z naszego powiatu objętych jest kwarantanną. W Małopolsce w ciągu ostatniej doby odnotowano 1058 nowych zakażeń. (źrodło: www.gov.pl/web/koronawirus/wykaz-zarazen-koronawirusem-sars-cov-2).

Przypominamy o obowiązku noszenia w pomieszczeniach maseczek zakrywających usta i nos, zachowaniu dystansu społecznego, dezynfekcji rąk.

Przypominamy także o możliwości przyjęcia szczepionki przeciw Covid-19. Ci, którzy już są zaszczepieni w najbliższym czasie będą mogli przyjąć już trzecią dawkę szczepionki. Wszelkie informacje na temat szczepień znajdziesz na: www.gov.pl/web/szczepimysie.

Z danych opublikowanych w serwisie gov.pl możemy odczytać, że w naszej gminie na dzień 31.10 mieliśmy 48,3% mieszkańców w pełni zaszczepionych.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content