Co myślicie o pomyśle, aby Gdów był miastem?

Już za kilka dni ruszą konsultacje z mieszkańcami dotyczące pomysłu nadania statusu miasta dla Gdowa. Oficjalne ankiety zostaną udostępnione mieszkańcom po wydaniu zarządzeniu Wójta, natomiast my już dziś pytamy Was co myślicie o tej propozycji? Czy chcielibyście, aby Gdów był miastem? Jakie widzicie plusy, a jakie minusy tego rozwiązania? Jakie obawy macie w związku z ewentualną zmianą statusu dla Gdowa? Zachęcamy do wyrażania własnych opinii w komentarzach na naszym fanpage’u zobacz tutaj

Informację o tym, co się zmieni możecie znaleźć na fanpage’u  gminy Gdów zobacz tutaj

Wiemy, że w przeszłości, na przełomie XVIII i XIX Gdów już był miastem. Obecnie miejscowość liczy ponad 4 300 mieszkańców, tym samym jest jedną z najliczniejszych wsi nie tylko w województwie małopolskim, ale w całej Polsce. 

To właśnie w Gdowie funkcjonuje szereg instytucji publicznych: Urząd Gminy, Centrum Kultury, Biblioteka, szkoła podstawowa i średnia, przedszkola, hala sportowo-widowiskowa, a także kościół parafialny, praktyki lekarskie, apteki, hotel, restauracje, liczne sklepy i miejsca rekreacji.

Jak informuje Urząd Gminy, Gdów spełnia kryteria przestrzenno-urbanistyczne tj. posiada odpowiednią infrastrukturę techniczno-komunalną, posiada uchwalony plan zagospodarowania przestrzennego, a ponadto miejscowość charakteryzuje się miejskimi cechami funkcjonalno-przestrzennymi (układ urbanistyczny z rynkiem, zwarta zabudowa typu miejskiego, jednoznacznie wykształcone centrum, brak zabudowy typu zagrodowego w obszarze zwartej zabudowy).

Do tematu na pewno wrócimy, tymczasem czekamy na Wasze opinie.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content