Co kupimy na tegorocznym Kiermaszu Świątecznym?

Już w najbliższą niedzielę i poniedziałek przed Urzędem Gminy w Gdowie będzie można zaopatrzyć się w smakołyki i dekoracje niezbędne na świątecznym stole…

Koła Gospodyń Wiejskich już szykują wiejski chleb, smalczyk, gołąbki czy krokiety oraz typowo wigilijne potrawy – barszcz z uszkami, żurek, kapustę  z grochem, a ponadto wiejskie wyroby: kiełbasę,  kaszankę,  pasztety, salceson…Dla fanów słodkości z pewnością nie zabraknie różnorodnych ciast, ciasteczek i świątecznych wypieków.

Wystawcy Targowiska „Mój Rynek” oferować będą wiejski nabiał, pieczywo, regionalne soki. Koło Pszczelarzy w Gdowie przygotowuje miody i inne produkty pszczele, a Koło Łowieckie „Raba” wędliny oraz wyroby wiejskie.

Tradycyjnie już swoją obecność zapowiedziała Fundacja Osób Niepełnosprawnych, która przygotuje stroiki  i ozdoby świąteczne. Obecna będzie też grupa artystyczna Gdów-Art m.in z bożonarodzeniowymi dekoracjami. Wśród oferowanych produktów na pewno znajdziesz pomysł na prezent dla najbliższych.

Będzie to również okazja do skosztowania pysznego świątecznego barszczu z uszkami, na który zaprasza w niedzielę wójt Gminy Gdów Zbigniew Wojas.

Warto odwiedzić w te dni centrum Gdowa  i z wyjątkowo bogatego w tym roku asortymentu wybrać coś dla siebie.

Zapraszamy! W niedzielę od  9.00 do 12.30, a w poniedziałek od 8.00 do 11.30

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content