Chce się grać w tenisa stołowego – rozmowa z Arturem Stachlem z Pierzchowa

 

Czołowi zawodnicy Małopolski, wielu członków kadry wojewódzkiej i liczni zawodnicy brali udział w pierwszym turnieju tenisa stołowego o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego. W wyniku zaciętej rywalizacji,  mecze finałowe zakończyły się wygraną Zuzanny Mardosz z Cichawy i Artura Stachla z Pierzchowa. 11-letni Artur tenisem interesuje się od dawna.

Jak miałem 4 lata rodzice zapisali mnie na tenis stołowy. UKS Rokicie Szczytniki mieli treningi w sali w Pierzchowie. Uczyłem się gry, ale z przerwami. Dopiero jak miałem 7 lat zacząłem regularnie chodzić na treningi. Lubię tę grę, bo wiele zależy ode mnie i lubię spędzać czas w ten sposób i z tymi osobami. Trenuję trzy razy w tygodniu w klubie UKS Szczytniki prowadzonym przez pana Wojciecha Biernata, pod okiem pana Sławka Osiki. Dziękuję mu za naukę i za cierpliwość. 

Z czasem, po wielu godzinach spędzonych z rakietką, przyszły mniejsze i większe sukcesy, a półka zapełniła się niemal 10 pucharami, które bardzo cieszą.

Treningi w klubie i na obozach sportowych, jak ostatnio kadry wojewódzkiej w Kołobrzegu, dają efekty. Sukcesem było dla mnie dostanie się rok temu poprzez eliminacje do Mistrzostw Polski Żaków. W tym roku też brałem w nich udział, byłem rozstawiony jako 20-ty w Polsce i zająłem miejsce 17-24. W maju tego roku też udało się coś wygrać. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać pierwszy turniej o puchar o Puchar Starosty Powiatu Wielickiego. Zawsze fajnie jest wygrać, chce się wtedy grać jeszcze bardziej…

Przypomnijmy, że na zawody rozegrane 14 sierpnia 2022 r. w Pierzchowie przybyło łącznie 37 osób – dzieci i młodzieży z terenu całego województwa. W kategorii klas I-IV szkół podstawowych zarówno wśród dziewcząt i chłopców grano w dwóch grupach.

Więcej na temat turnieju pisaliśmy na łamach „Mojego Gdowa” TUTAJ. 
|

Autor: Redaktor3

Udostępnij post na:

Skip to content