Charytatywny kiermasz na rzecz Rodziny Pędzik z Kunic

W najbliższą niedzielę,  25 października w Gdowie odbędzie się kolejny charytatywny kiermasz zniczy, ciast i różności na rzecz rodziny Pędzik z Kunic. Stoisko będzie się znajdowało na ul. Myślenickiej naprzeciw kościoła.  Zachęcamy do zakupów. 

W ubiegłą niedziele dzięki zaangażowaniu wielu osób, tych, którzy zorganizowali w Gdowie zbiórkę, tych którzy piekli ciasta i tych, którzy dokonali zakupów, udało się zebrać 8473,72 zł +290 zł zapłacono kartą. Po raz kolejny mieszkańcy naszej gminy udowodnili, że mają wielkie serca. 

Organizatorzy bardzo dziękują wszystkim kupującym oraz wszystkim „piekącym”, w szczególności Paniom z Koła Gospodyń Wiejskich z Zagórzan. Ciasta skończyły się  już w południe, co oznacza, że na kolejny kiermasz  25.10. 2020 r, potrzebna jest jeszcze większa mobilizacja. Chętnych do pomocy zapraszamy do kontaktu pod nr 609 27 27 27.

Wszystkie pieniądze zebrane do końca listopada, przez Fundacje MK 12.31, zostaną przekazane na rzecz Rodziny Pędzik z Kunic, której historie przypominamy:

W 2016 roku, Pan Marcin spadł z dachu. Diagnoza: Tetraplegia -paraliż czterokończynowy. Właściwie rokowania były żadne, ale jego duch walki, mądrzy lekarze i rehabilitanci oraz wspaniała atmosfera rodzinna, potrafili wskrzesić go do życia.

Kiedyś leżący jedynie, dziś już jeździ na wózku. Pan Marcin jest również ojcem 6-letniego Alana, który ma zdiagnozowane wodogłowie.

Alanek urodził wcześniakiem w 28 tygodniu. Po urodzeniu doznał wylewów 4 stopnia, co spowodowało dużą niepełnosprawność umysłowo – fizyczną. Alanek tym samym, wymaga ciągłej opieki a przede wszystkim rehabilitacji.

W gospodarstwie domowym zatem są dwie osoby wymagające stałej opieki i Pani Agata, żona Pana Marcina, która przez całą dobę pełni opiekę nad synkiem i mężem.

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content