Charytatywny Kiermasz dla Malwinki z Niepołomic już w najbliższą niedzielę w Gdowie

Malwinka Krysztof to 11-letnia dziewczynka, która od pięciu lat walczy z chorobą nowotworową – złośliwy guz mózgu Medulloblastoma z wieloogniskowym rozsiewem w OUN. W wyniku choroby i zastosowanego leczenia, Dziewczynka zmaga się z niepełnosprawnością (niedowład prawostronny z afazją, napady padaczkowe). Ponadto zdiagnozowano u niej obustronny, głęboki niedosłuch czuciowo – nerwowy, wtórną niedoczynność kory nadnerczy oraz tarczycy. Codzienne życie Malwinki upływa pod stałą opieką onkologiczną, neurologiczną, logopedyczną. Stan fizyczny i neurologiczny Malwinki, wymaga regularnych zabiegów rehabilitacyjnych oraz szukania najlepszych terapii poprawiających stan neuropsychologiczny.

Aby zebrać fundusze na rehabilitację Dziewczynki Fundacja MK 12.31 organizuje w Gdowie w najbliższą niedzielę 14 marca kiermasz charytatywny ciast i różności.

Ponadto na stronie internetowej Fundacji (zobacz tutaj) prowadzone są licytacje charytatywne na rzecz małej mieszkanki Niepołomic.

Malwinka to dzielna Dziewczynka! Każdego dnia walczy z chorobą, znosząc wszystkie zabiegi i często badania, a pomimo tego zachowuje ogromną cierpliwość i pogodę ducha, której uczy Rodziców i całe otoczenie.

Pomóżmy razem Malwince !

źródło: Fundacja MK 12.31

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content