Buty dla Afryki

buty

Masz w szafie sportowe buty, których już nie nosisz? Nie wyrzucaj ich, mogą się jeszcze przydać! Buty dla Afryki, czyli polski oddział fundacji Shoe4Africa po raz kolejny wyśle paczki z obuwiem do Kenii. Koordynatorem akcji na terenie Polski jest Sebastian Biały.

Sebastian Biały wyjaśnia, że buty w Afryce są potrzebne przede wszystkim dla ratowania zdrowia. Chodzenie boso powoduje bezpośredni kontakt z pasożytami, które po dostaniu się do organizmu atakują system odpornościowy człowieka, a także same mogą wywoływać różnego rodzaju choroby. W kenijskich warunkach sportowe obuwie, a w szczególności obuwie do biegania sprawdza się najlepiej. Jest lekkie, przewiewne, a jednocześnie zakrywa całą stopę.

Pomysłodawcą tej akcji i założycielem fundacji Shoe4Africa jest były amerykański profesjonalny biegacz Toby Tanser. Fundacja zaczęła wiele lat temu od wysyłki butów do Kenii, ale dziś ma na swoim koncie między innymi wybudowanie tam szkoły i szpitala dla dzieci. Polska paczka z butami zostanie wysłana do Kenii w lutym.

Akcję na terenie naszej gminy koordynują pracownicy i uczniowie Szkoły Podstawowej w Pierzchowie, i tam właśnie można przynosić obuwie. Dla mieszkańców gminy, którzy mają bliżej do Gdowa został utworzony drugi punkt zbiórki:

Siłownia FitAS (zobacz) Gdów 1311
ul. Bocheńska, w budynku HOTELU „ORIZA”

Zbieramy buty zarówno nowe jak i używane (jednak nieuszkodzone i wyczyszczone/wyprane). Buty zbierane będą do 10 lutego 2016r.

[Not a valid template]

zdjęcia pochodzą ze strony FB Buty dla Afryki (zobacz)

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content