Budowa hali sportowej na finiszu

Budowa hali sportowo-widowiskowej przy gdowskim Gimnazjum dobiega końca. W najbliższych tygodniach będą prowadzone procedury związane z odbiorami kompleksu i kontrolami różnorodnych służb i inspekcji.

W drugiej połowie 2014 roku została podpisana umowa z firmą „Budkomplex” z Bochni, która jest odpowiedzialna za budowę hali sportowej przy Gimnazjum im. św. Brata Alberta w Gdowie. Podstawowy koszt inwestycji wynosi 4 990 000,00zł. Zgodnie z aneksem do umowy termin zakończenia robót wyznaczono na koniec sierpnia br. (miesiąc dłużej niż zakładał pierwotny dokument).

Hala sportowa usytuowana jest pomiędzy budynkiem szkoły, a kompleksem sportowym ORLIK. Sala gimnastyczna o wymiarach 28 x 44 m z pełnowymiarowym boiskiem do piłki ręcznej oraz widownią na 360 miejsc będzie służyć przede wszystkim gimnazjalistom, ale będzie także wykorzystywana do organizowania imprez sportowych i kulturalnych. W budynku powstał także magazyn sprzętu sportowego, winda, szatnie i sanitariaty oraz przestronny hol wejściowy z toaletami i szatnią. Nowy obiekt został połączony przewiązką z budynkiem szkoły. Dodatkowo w sierpniu br. wykonano rozbudowę i przebudowę oświetlenia parkowego przy Gimnazjum i hali sportowej w Gdowie. Zmieniono lokalizacje 2 istniejących lamp oraz dobudowano 5 kolejnych lamp – mówi wójt Zbigniew Wojas. Od pierwszych dni września br. będą prowadzone procedury związane z odbiorami obiektu i kontrolami poszczególnych służb i inspekcji. Hala zostania udostępniona uczniom po uzyskaniu pozwolenia na użytkowanie, a oficjalne otwarcie obiektu i Dzień Otwarty zostaną zorganizowane w połowie października – dodaje gospodarz gminy Gdów.

[Not a valid template]

źródło: gdow.pl

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content