Black Friday- co o tym sądzicie?

O tym, że dziś mamy tzw. Black Friday chyba słyszeli już wszyscy. Od tygodni reklamy w telewizji, radio, internecie przypominają nam, że nie możemy przepuścić „niepowtarzalnych okazji”, słyszymy i czytamy, że „każdy znajdzie coś dla siebie”, „tylko dziś -80%, -60% -40%”, „wyprzedaże roku”, „najlepsze przeceny”.

Skąd się wziął Black Friday i co oznacza?

Black Friday wywodzi się ze Stanów Zjednocznych, gdzie jest obchodzony w piątek po Święcie Dziękczynienia. To początek sezonu zakupów bożonarodzeniowych. To święto wyprzedaży, które od kilku lat zyskuje popularność również w Polsce. W czarny piątek wiele sklepów czynnych jest w dodatkowych godzinach, niekiedy całą dobę, oferując jednodniowe okazje i zniżki.

I choć w założeniu to akcja jednodniowa, coraz więcej sklepów wprowadza „black weekend” czy nawet „black week”, aby przyciągnąć klientów dużymi promocjami.

Niewątpliwe szaleństwo „czarnego piątku” ogarnia wielu konsumentów, choć są i sceptycy, którzy uważają, że proponowane rabaty, są naliczane od cen wcześniej podniesionych.

A Wy co sądzicie o akcji „Black Friday?”- lubicie polowanie na niskie ceny, czy tego dnia szerokim łukiem omijacie sklepy?

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content