Bilczyce z dofinansowaniem

Prace remontowo-budowlane w remizach OSP oraz zagospodarowanie terenu wokół nich – to na te działania gminy i jednostki OSP z Małopolski otrzymały dofinansowanie w ramach konkursu Małopolskie Remizy 2018.

W sumie na remonty 83 strażnic samorząd województwa małopolskiego przeznaczył w tym roku ze swojego budżetu niemal 3 mln zł. Na liście gmin, które wywalczyły dotacje jest także gmina Gdów. Pieniądze zostały pozyskane na remont remizy w Bilczycach, a kwota dotacji wynosi 41 560 zł.

Województwo Małopolskie organizuje konkurs Małopolskie Remizy od 2009 roku. W tym czasie udało się wyremontować 742 remizy strażackie z całego województwa małopolskiego. Podczas dotychczasowych 10 edycji konkursu przeznaczono na niego blisko 29 mln zł, w ubiegłych latach z tej dotacji w naszej gminie skorzystały m.in. OSP Nieznanowice, OSP Gdów, OSP Pierzchów, OSP Winiary, OSP Marszowice….

Dzięki temu w większości przypadków zdecydowanie poprawiły się warunki pracy strażaków-ochotników , a same budynki remiz nie tylko zyskały nowy wygląd, ale nierzadko stały się wizytówką swoich miejscowości. Remonty pozwoliły też lepiej zabezpieczyć sprzęt strażacki znajdujący się w remizach.

Za otrzymane z konkursu pieniądze mogą zostać sfinansowane zakupy materiałów budowlanych, które zostaną wykorzystane w remontach, prace remontowo-budowlane oraz zagospodarowanie terenu wokół remiz, w szczególności dotyczących części operacyjno-technicznej budynków, a także wykonanie i umieszczenie tabliczki informacyjnej o udzieleniu dotacji z budżetu Województwa Małopolskiego.

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content