Bezpiecznie działamy, wypadkom zapobiegamy!

Bezpiecznie działamy, wypadkom zapobiegamy!

Rozpoczął się wiosenny sezon nasilonych prac polowych, charakteryzujący się dużą zmiennością wykonywanej pracy, bardzo często w pośpiechu, ze względu na zmienne warunki atmosferyczne.

W trosce o zdrowie i bezpieczeństwo rolników i ich rodzin Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego realizuje działania mające na celu zredukowanie lub wyeliminowanie zdarzeń wypadkowych, szczególnie w najliczniejszych grupach wypadków tj. upadki osób, pochwycenia i uderzenia przez ruchome części maszyn.

Niestety w związku z sytuacją, spowodowaną obecnością wirusa SARS-CoV-2 bezpośrednie działania prewencyjne zostały zawieszone. KRUS zachęca jednak do skorzystania z wszelkich informacji zamieszczonych na stronie internetowej www.krus.gov.pl/zadania-krus/prewencja/, znajdziecie tam Państwo informacje o zachowaniu bezpieczeństwa w gospodarstwie i o aktualnych kampaniach prewencyjnych w zakładce ”Kampanie prewencyjne KRUS”.

Kampania ,,Nie ryzykujesz, gdy znasz i szanujesz” poświęcona jest zagrożeniom i sposobami ich zapobiegania związanymi z obecnością i obsługą zwierząt gospodarskich.

W kampanii ,,Rola rolnika, by upadku unikał” zawarte są informacje dotyczące zagrożeń związanych z upadkami osób w gospodarstwach.

Kampania ,,Mądrze postępujesz, wypadku nie spowodujesz” przedstawia właściwe sposoby i przykłady użytkowania maszyn i urządzeń rolniczych.

Do każdej z powyższych kampanii została dołączona ,,Lista kontrolna – ocena gospodarstwa rolnego pod kątem zagrożeń przyczyniających się do zaistnienia wypadków…”, umożliwiająca przegląd gospodarstwa pod kątem wymienionych zagrożeń wypadkowych.

KRUS zachęca do zapoznania się wszelkimi informacjami zamieszczonymi na swojej stronie internetowej podkreślającymi, jak istotne jest bezpieczeństwo pracy w gospodarstwie rolnym.

Chrońmy nasze życie i zdrowie w trosce o lepsze jutro.

Źródło: KRUS oddział regionalny w Krakowie.

 

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content