Atrakcyjnie i świątecznie, także dla dzieci

Telewizyjne reklamy, świąteczne ozdoby na wystawach sklepowych przypominają nam, że już niedługo będziemy ubierać choinkę i zasiadać do wigilijnej kolacji. Na miesiąc przed Świętami pojawia się coraz więcej atrakcji, które mają nas wprowadzić w ten wyjątkowy radosny nastrój. Nie brakuje atrakcji dla dzieci.  Przede wszystkim z myślą o nich, chcielibyśmy dziś napisać o dwóch wydarzeniach, które odbywają się w Krakowie.

Pierwszym z nich są Targi Bożonarodzeniowe, będące doskonałą okazją nie tylko do kupienia świątecznych wyrobów, ale także do wzięcia udziału w licznych wydarzeniach towarzyszących, m.in. Korowodzie Szopek, Pochodzie Mikołajów i wspólnym kolędowaniu. W tym roku targi potrwają od 25 listopada do 26 grudnia, a część stoisk ze świątecznymi produktami pozostanie na Rynku aż do 8 stycznia.

Jak informują władze miasta (krakow.pl) tegorocznym Targom jak zawsze towarzyszyć będzie wiele imprez artystycznych. 26 listopada o godzinie 17:00 odbędzie się inauguracja Targów Bożonarodzeniowych. Tego samego dnia od godziny 10:00 dzieci będą pisały listy do świętego Mikołaja. 30 listopada organizatorzy zapraszają do wzięcia udziału we wróżbach andrzejkowych.

1 grudnia w samo południe twórcy krakowskich szopek bożonarodzeniowych wyruszą w korowodzie spod pomnika Adama Mickiewicza w stronę estrady targów, gdzie odbędzie się prezentacja szopek. To gratka także dla turystów, ponieważ prezentacja, podczas której będzie można usłyszeć historię konkursu i opowieść o tej niezwykłej, krakowskiej tradycji będzie tłumaczona na język angielski.

6 grudnia, wzorem lat ubiegłych zapraszamy mieszkańców i turystów na pochód stu Mikołajów. Wśród nich, na estradzie przewidywana jest obecność tego prawdziwego – powitają go dzieci, które będą mogły wziąć udział w występach i specjalnie dla nich zaaranżowanych niespodziankach.

4

fot. Magiczny Kraków

Drugim wydarzeniem, o którym chcemy dziś wspomnieć jest przejazd świątecznych ciężarówek Coca-Coli.

Świąteczna Ciężarówka Coca-Cola odwiedzi Stadion Cracovia w Krakowie z wyjątkowymi atrakcjami:
– spotkanie i zdjęcia z Mikołajem,
– personalizacja puszek,
– wirtualna przejażdżka saniami Świętego Mikołaja,
– fabryka upominków świątecznych,
– fotobudka świąteczna,
– gry i konkursy z nagrodami.
Kraków, 5 grudnia, między 15:00 a 21:00!

więcej informacji znajdziesz tutaj

cocacola

zdjęcie: FB Kraków i Świąteczna Ciężarówka Coca-Cola!

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content