Aleksandra Guzik reprezentuje Polskę na Mistrzostwach Europy Kadetek w tenisie stołowym!

W chorwackim Varazdinie trwają Mistrzostwa Europy Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Do reprezentacji Polski na te zawody została powołana m.in niedawna Mistrzyni Polski w deblu: Aleksandra Guzik, zawodniczka gdowskiego klubu UKS Gryf Gdów. Wraz z nią drużynę narodową tworzą: Zofia Śliwka, Natalia Bogdanowicz, oraz Wiktoria Wróbel. Druga nasza drużyna to kadeci.

Jak informuje PZTS nasze reprezentacje w pierwszym dniu zawodów spisały się rewelacyjnie. Obydwie drużyny odniosły komplet zwycięstw i wygrały rywalizację w swoich grupach.

Zespół kadetek, który był rozstawiony z trzecim numerem w grupie „C”, pokonał Rosję 3:1, Turcję 3:0 i Rumunię 3:1. Z kolei drużyna kadetów podczas pierwszego dnia zmagań w chorwackim Varazdinie pokonała Słowację 3:0, Węgry 3:1 i Holandię 3:0.

Dzięki świetnym wtorkowym występom, biało-czerwoni wywalczyli pewny awans do 1/8 finału.

Do tej pory Ola zaprezentowała się w starciu z Turcją. Po zakończeniu turnieju drużynowego zawodniczka Gryfu weźmie udział również w turnieju singlowym, deblowym (z Zofią Śliwką) i mikstowym (z Szymonem Brudem). Trzymamy kciuki!

źródło: UKS Gryf Gdów, https://www.pzts.pl/

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content