Aleksandra Guzik Mistrzynią Polski! Czwarte Mistrzostwo Polski w historii UKS Gryf Gdów

W dniach 17-21 czerwca w Rawie Mazowieckiej odbyły się Mistrzostwa Polski Kadetek i Kadetów w tenisie stołowym. Aleksandra Guzik, zawodniczka UKS Gryf Gdów w parze z Lilianą Przybył sięgnęły po Mistrzostwo Polski w grze podwójnej. Jest to czwarte Mistrzostwo Polski w historii gdowskiego klubu. W singlu Ola minimalnie uległa w finale Zofii Śliwce, dorzucając wicemistrzostwo Polski do swojej i klubowej kolekcji, a w turnieju drużynowym zdobyła razem z Aleksandrą Kuzio brązowy medal. Ola otarła się również o medal w mikście, gdzie grając w parze z Dawidem Jadamem z Kolpingu Jarosław decydujący o awansie do strefy medalowej mecz przegrali wynikiem 3:2.

Świetnie zaprezentował się również Kacper Turecki, wchodząc do najlepszej „16” turnieju gry pojedynczej, ulegając dopiero rozstawionemu z numerem 2 Marcelowi Błaszczykowi w meczu o ćwierćfinał. Jeszcze lepszy wynik Kacper zanotował w deblu, docierając aż do 1/4 finału w parze z Szymonem Brudem z Kolpingu Jarosław.

Debiutanci Jan Miernik i Szymon Karwasiński razem z Kacprem wzięli udział w turnieju gry drużynowej i zajęli 2. miejsce w grupie.

Szczegółowe wyniki wszystkich zawodników UKS Gryf Gdów znajdziecie na stronie klubu: zobacz tutaj

źródło: UKS Gryf Gdów

Autor: admin