Aktywnie z Lilką i Ulką: W poszukiwaniu najwyższej palmy

Byliście oglądać palmy w Lipnicy? Jeśli nie to ogromnie zachęcamy – najbliższa okazja w tą niedzielę!

Lipnickie palmy znane są wszędzie. Co roku konkursy na najwyższe cuda odbywają się właśnie w Lipnicy Murowanej.
My byliśmy 3 razy. W sumie, to tylko 3 biorąc pod uwagę, że oboje z Lilowym tatą pochodzimy bardzo lokalnie.

Słów więcej nie trzeba – palmy jakie są każdy widzi 🙂 A te Lipnickie wyjątkowo urocze, dostojne i kolorowe.

O czym przy okazji Palm Lipnickich pamiętać warto?
Ano o gotówce :))
Imprezie palmowej towarzyszy fantastyczny jarmark, na którym przeważa rękodzieło i produkty regionalne. I tak można kupić handmade zabawki, drewniane koniki, cuda z wikliny, ale przede wszystkim tzw. swojskie wyroby, kiełbasy, smalce, chleby itp itd – do wyboru do koloru.

Praktyczne informacje:

  • Termin: Niedziela Palmowa (czyli data ruchoma:))
  • Miejsce – Lipnica Murowana. 
  • Najlepiej zaparkować na chodniku w okolicach lipnickiego cmentarza i stamtąd spacerkiem podejść na lipnicki rynek, po drodze zaopatrując sie w gotówkę w pobliskim bankomacie 🙂

 

Niestety my w tym roku z Lilowym tatą w niedzielę palmową będziemy pokonywać półmaraton w Liszkach a Lila będzie dzielnym kibicem, ale Was mocno zachęcamy do podziwiania palm. Z Gdowa do Lipnicy dojedziecie w około 30 minut – zdecydowanie warto!

A jak już oglądniecie palmy to zachęcamy z Lilą do aktywności plastyczno-intelektualnej. W sumie temat wiosenny i około świąteczny można wykorzystać do zabaw z dzieckiem niezależnie od naszych własnych poglądów czy wierzeń.

Gorąco polecam jedną z anglojęzycznych stron: http://www.3dinosaurs.com/printables/packs/easter.php skąd można pobrać za darmo, a następnie wydrukować różne szablony do jak to Lila mówi „zadań” – czyli liczenie, porównywanie, sortowanie, segregowanie, puzzle itp. Itd. Mnóstwo tematycznie poukładanych materiałów edukacyjnych podanych przede wszystkim w formie zabawy. Zdecydowanie polecam dla młodszych przedszkolaków.  Nie trzeba znać języka angielskiego aby móc korzystać z tych materiałów – są bardzo intuicyjne.  Można materiały zalaminować tak, aby można je było wykorzystać  ponownie za jakiś czas.  Swego czasu bardzo dużo bawiłyśmy się w ten sposób. 

A jak lubicie prace manualne polecamy niepozornie wyglądającą książeczkę Wiosna i Wielkanoc wydawnictwa Jedność. Zrobicie kartki wiosenne, kurkę, koszyczek, ptaszki czy wiosenne babeczki. Papier kolorowy, bibuła, klej, nożyczki, kredki i farby i będziecie mieć mnóstwo rodzinnej zabawy!

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content