Aktywnie z Lilką i Ulką: Dziecięce biuro detektywistyczne!

Wiecie gdzie Królowa Jadwiga spotykała się ze swoim przyjacielem Wilhelmem? A może wiecie jak miała na imię pierwotnie Helena Rubinstein? Czy wiecie, że w Krakowie jest Ginkgo Biloba?  Simona Kossak – wiecie jakie „zwierzątko domowe” miała ta Pani?

Jeśli choć na jedno pytanie odpowiedzieliście przecząco to najwyższy czas na wybranie się na krakowski spacer detektywistyczny!

Teraz dokładnie mija rok, jak rozpoczęłyśmy z Lilą naszą przygodę z Panią Fishką. Pani Fishka, czy inaczej Pani Łucja to przecierpliwa i przesympatyczna Pani przewodnik. Jest głównodowodzącą w Dziecięcym Biurze Detektywistycznym. To jej zostają podrzucone stare mapy, szyfry, zagadki. To ona spotyka „dziwnych” ludzi, którzy zdradzają jej przeróżne tajemnice. Tymi wszystkimi skarbami i ciekawostkami dzieli się z dzieciakami na początku spaceru i zachęca je do rozwiązywania zagadek. Tak się zawsze składa, że w jakiejś piwnicy dzieciaki znajdą dalsze wskazówki, a w jakimś innym kościele zakonnica podzieli się z nimi kolejnym fragmentem układanki. Kwiaciarka na rynku nagle ma jakiś zaginiony list, a starszy pan zostawia w muzeum pudełko z szyfrem. Wszystko czeka na tą głośną, rozbieganą i ciekawską grupę detektywów.

Wszystko po to, żeby dzieciaki (a przy okazji również towarzyszących im rodziców) oprowadzić po Krakowie. Wchodzimy do miejsc, które nie zawsze dla wszystkich są dostępne. Spotykamy ciekawych ludzi. Poznajemy legendy i kolejne zakamarki Krakowa. Czasem bywa lekko strasznie i Lila się boi 🙂 Tak było nawet w ubiegłą sobotę podczas spaceru o intrugującym tytule „Elektryczna Dziewczyna”. Jak widzę, że trzyma sie z boku, albo chce mnie mieć obok często pytam czy w takim razie idziemy do domu – statnowczo odpowiada, że nie bo ona chce rozwiązać zagadkę!

Tematy spacerów są przeróżne. Byłyśmy na Kobietach i pistoletach, Na aferach z miłością. Poznawałyśmy rośliny z podziemi i spacerowałyśmy po Podgórzu z Twardowskim. Rozpracowywałyśmy również Szajkę Grozy (to też był „lekko straszny” dla Lil spacer). Od ubiegłego tygodnia Lila ma nawet legitymacje detektywa, w której będzie zbierała pieczątki z kolejnych spacerów i myśli nad swoim detektywistycznym pseudonimem 🙂 

 

Informacje Praktyczne:

Kiedy: weekendowo

Jak często: co miesiąc

Dla Kogo: dla dzieciaczków w wieku 6-10; Spacery są w dwóch grupach wiekowych 6-7 i 8-10 tak, żeby wszyscy skorzystali

Gdzie: Generalnie w Krakowie; Przed spacerem rodzice otrzymują maila z miejscem spotkania i dodatkowymi informacjami i zawsze z prośbą, żeby szczegółami nie dzielić się z dziećmi 🙂

Szczegółowe informacje: https://www.facebook.com/FishkaKrakowTours/?fref=ts

http://fishkakrakowtours.com/

Cena: 20 zł za spacer

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content