Akcje charytatywne dla Maksa z Krakuszowic

W miniony weekend odbyły się dwie akcje, mające na celu wsparcie finansowe dla Maksymiliana Kutaja z Krakuszowic. W sobotę (13 lutego 2021 r.) Centrum Kultury w Gdowie zorganizowało w hali sportowej Charytatywne Kino Walentynkowe. Zamiast tradycyjnych biletów wstępu były cegiełki. Łącznie zebrano 500 zł. Dla najmłodszych o godz. 16.00 wyświetlono bajkę „Kraina lodu II”. Z kolei fani dobrej komedii zobaczyli o godz. 18:00 „Oszustki”. Wieczorową porą można było zobaczyć film „Sieć podejrzeń”. 

Z kolei w Walentynki, od wczesnych godzin porannych, można było wesprzeć Maksa w powrocie do zdrowia odwiedzając Kiermasz Charytatywny. Stoisko usytuowane było przy parkingu obok kościoła w Niegowici. Na kiermaszu można było nabyć pyszne ciasta oraz chleby. Jak dowiedzieliśmy się do pań sprzedających do nabycia było około 180 paczek ciast. Zainteresowanie było tak duże, że do południa sprzedano wszystkie wypieki. Dostępne były także drewniane skrzyneczki w dwóch rozmiarach. Jak na Walentynki przystało, nie mogło zabraknąć oczywiście serc z piernika. Organizatorami wydarzenia były koła gospodyń wiejskich oraz Fundacja MK 12.31. Jak czytamy na stronie Fundacji udało się zebrać 7571 zł, a organizatorzy składają podziękowania wszystkim osobom piekącym, sprzedającym i kupującym, a także księdzu Proboszczowi, za pomoc w nagłośnieniu akcji.

Przypomnijmy, że Maks jest mieszkańcem Krakuszowic. To młody, ambitny, pełen pasji, niezwykle waleczny i utalentowany chłopak.  Jednak 9 grudnia 2020 r. w wyniku wylewu krwi do mózgu został przewieziony do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie. Przeszedł wielogodzinne operacje i przez ponad 3 tygodnie walczył o życie. Potrzebne na jego rehabilitację środki zbierane są podczas akcji charytatywnych oraz licytacji. Wesprzeć zbiórkę można także poprzez wpłatę na konto bankowe Fundacji MK 12.31 Gdów 313, 32-420 Gdów, mBank: 37 1140 2004 0000 3402 8042 1942.

Łącznie na rehabilitacją Maksa zebrano w czasie weekendu ponad 8000 zł. Dziękujemy wszystkim, którzy pomagają Maksowi w powrocie do zdrowia oraz biorą udział w licznych akcjach na ten cel. A Maksowi życzymy dużo sił i szybkiego powrotu do zdrowia.

Autor: Redaktor1

Udostępnij post na:

Skip to content