,, AKCJA POSZUKIWANY ‘’ NA TERENIE POWIATU WIELICKIEGO – funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie w akcji!

Policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz Komisariatu Policji w Gdowie, zatrzymali sześciu poszukiwanych mieszkańców powiatu wielickiego. Czterech z nich zatrzymali wieliccy kryminalni oraz dzielnicowi natomiast dwóch, funkcjonariusze Komisariatu Policji w Gdowie.

9 lutego br. policjanci Komendy Powiatowej Policji w Wieliczce oraz podległych komisariatów przeprowadzili akcję ,,Poszukiwany’’. Akcja poprzedzona została kilkudniowym rozpoznaniem, gromadzeniem informacji o poszukiwanych i miejscach, w których mogą się ukrywać. Policjanci sprawdzili kilkadziesiąt mieszkań oraz budynków mieszkalnych. Łącznie, w trakcie kilkunastu godzin, kryminalni oraz dzielnicowi zatrzymali 6 osób. Podstawami do wykonania tych czynności były listy gończe oraz nakaz doprowadzenia do najbliższego aresztu lub zakładu karnego. Zatrzymane osoby to mężczyźni w wieku 29, 35, 36, 57 oraz 67 lat. Dodatkowo, przy 35 letnim poszukiwanym z terenu gminy Biskupice, funkcjonariusze ujawnili niewielkie ilości środków odurzających. W trakcie przeszukania zajmowanego przez niego lokalu, policjanci zabezpieczyli narkotyki tj. amfetaminę oraz marihuanę o łącznej wadze  90 gram.

Tego rodzaju akcje, w które zaangażowani są policjanci wielickiej komendy oraz podległych komisariatów, prowadzone są na terenie naszego miasta i powiatu kilka razy w miesiącu. Na co dzień, ustalaniem miejsc pobytu osób ściganych przez wymiar sprawiedliwości zajmują się policjanci wyspecjalizowani do spraw poszukiwań.

Źródło: POLICJA

Autor: Redaktor 5

Udostępnij post na:

Skip to content