8 marca- Dzień Kobiet- kiedyś i dziś

Dziś mamy 8 dzień marca, święto wszystkich Pań. Z tej okazji składamy najlepsze życzenia wszystkim Kobietom, tym małym, tym trochę starszym i tym całkiem dorosłym. Aby każdy dzień był dla Was pełen słońca i życzliwości ludzi.

 

Święto Kobiet Ryszard Przymus
Dzisiaj dzień piękny, uroczysty!
Taki dzień raz się w roku zdarza,
gdy 8 Marca z gwarem wiosny
wytryśnie z kartek kalendarza.Tak, to wspaniałe, wielkie Święto,
więc śpieszą chłopcy i panowie
z bukietem życzeń w barwach kwiatów –
Uśmiechnąć się do Wszystkich Kobiet

Dzień Kobiet w Polsce – dawniej i obecnie

W Polsce Dzień Kobiet zdobył największą popularność w okresie PRL. W latach 70. do najchętniej wręczanych podarunków dołączyły kwiaty. Początkowo ofiarowywano goździki, a później tulipany. Z okazji tego dnia publikowano portrety kobiet różnych sektorów życia gospodarczego zgodnie z opinią Władysława Gomułki, że „nie ma dziś w Polsce dziedziny, w której kobiety nie odgrywałyby ważnej roli”. W zakładach pracy czy szkołach był obchodzony obowiązkowo.  Wręczano paniom takie dobra materialne jak rajstopy, ręcznik, ścierka, mydło, kawa(*). 

Dziś wśród najbardziej popularnych upominków są kwiaty, słodycze, perfumy i kosmetyki. Coraz częsciej mężczyźni swoim kobietom fundują wizyty w spa, bony do kosmetyczki, sauny czy na masaż. Mile widziane są też zaproszenia do restauracji lub kawiarni, bądź własnoręcznie przygotowana przez mężczyzn kolacja w domu.

Panowie, pomysłów Wam na pewno nie braknie!

źródło: (*) wikipedia

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content