6 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska na Jasną Górę

Jak co roku 6 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Krakowska do Częstochowy. Jednak ze względu na trwającą pademię i obostrzenia sanitarne, będzie ona wyglądała inaczej niż w ubiegłych latach i będzie mniej liczna.

Zgodnie ze stanem prawnym 40. Pielgrzymka Krakowska została zorganizowana w formie dziewięciu 150 osobowych, niezależnych prawnie pielgrzymek pieszych, każda idąca inną trasą, mająca odrębne miejsca noclegowe, postoje, miejsca Mszy świętych.

Podstawową zasadą podczas całej pielgrzymki /zarówno w drodze, na postojach i noclegach, w miejscach pracy służb pielgrzymkowych, terenach otwartych i przestrzeniach zamkniętych i itp./ jest zachowanie dystansu społecznego, tzn. gdy przebywamy razem lub idziemy razem używamy maseczek bądź zasłaniamy usta i nos /np. chustami/ albo zachowujemy odstęp 1,5-2 metry wzdłuż i wszerz, gdy nie mamy założonych maseczek.

Każdy pielgrzym powinien zaopatrzyć się na czas pielgrzymki w maseczkę i indywidualne płyny dezynfekujące, a w razie potrzeby może otrzymać dodatkowe maseczki, płyny, żele do indywidualnej dezynfekcji rąk. (źródło: pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl)

więcej szczegółów na stronie: pielgrzymkakrakowska.diecezja.pl

Zapisy w Gdowie będę prowadzone od przyszłej niedzieli, jednak ilość miejsc będzie ograniczona. W związku z tym nie będą mogły brać w niej udziału osoby niepełnoletnie oraz wybierające się na pielgrzymkę po raz pierwszy w życiu. Więcej informacji można zasięgnąć u księdza Tomasza (źródło: parafia Gdów)

zdj. archiwum Mój Gdów

 

 

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content