6-letni Patryk z Dobczyc walczy o życie. Każdy z nas może pomóc!

Pierwszy raz usłyszeliśmy o Patryku w grudniu w czasie rozmowy z Natalią Lińczowską (zobacz tutaj), która przebiegnie Polskę, aby ratować chore dzieci. Wówczas jeszcze niewiele było wiadomo, poza tym, że trzeba będzie zebrać dużą kwotę pieniędzy na zagraniczne leczenie.

Dziś sprawa Patryka z Dobczyc porusza serca wielu Polaków. 6-latek walczy z glejakiem mózgu, a jedyną szansą jest wyjazd do USA na operację i leczenie. Na ten cel trzeba zebrać ponad 1 mln 200 tys zł.

Mamo, czy ja będę żył? To nie jest pytanie, które zadają 6-letnie dzieci. Patryk nie jest zwyczajnym dzieckiem, ma raka, śmiertelną chorobę, która rozwija się w jego głowie. W swoim krótkim życiu widział więcej bólu, śmierci i cierpienia niż niejeden dorosły. Dzisiaj, mimo tego, że ma dopiero kilka lat, chce wiedzieć, czy ma jakiekolwiek szanse, by żyć. Na walkę o niego mamy niecały miesiąc. Jeśli do 18 lutego nie zdołamy stawić się w klinice w USA, mój synek umrze.” Z całą poruszającą historią Patryka, jego choroby i walki z nią możesz zapoznać się na stronie siepomaga.pl.

Sprawą Partyka zainteresowały się media lokalne i ogólnopolskie. Dzięki nagłośnieniu sprawy na jego koncie w fundacji „siepomaga” oraz „Wygrajmy siebie”  przybywają kolejne złotówki.

Każdy z nas może pomóc wysyłając smsa lub dokonując wpłaty na wskazane konto, m.in. za pośrednictwem strony: www.siepomaga.pl

Także lokalnie podejmowane są działania, które mają na celu wsparcie chorego sześciolatka. Już 5 lutego w Gminnej Hali Sportowej w Gdowie odbędzie się mecz charytatywny wraz z licznymi atrakcjami. Wśród nich otwarty trening Gdowsko-Wielickiej Szkoły Walki Prime z udziałem Mateusza Durczoka i Mateusza Kucharza, który poprowadzi Radosław Onuca.  Odbędzie się też licytacja, na której będzie można zdobyć m.in. półroczny karnet na dowolne zajęcia w szkole walki Prime. Cały czas trwają rozmowy i przygotowania do tego wydarzenia. Przyjdź i wesprzyj Patryka dorzucając swoją „cegiełkę”. Więcej szczegółów podamy niebawem.

Pomaga też Zespół Wokalny Argento, który ogłosił licytację. Dochód z niej zostanie przekazany na leczenie Patryka. Jak można przeczytać na ich FB: „Zespół wokalny Argento zaśpiewa podczas imprezy firmowej/ spotkania rodzinnego (urodziny/ imieniny)/ spotkania integracyjnego/ rocznicy (walentynki/ dzień kobiet) na terenie Gdów/Dobczyce/Myślenice/Wieliczka i okolice. Realizujemy specjalne zamówienia muzyczne. Termin: do uzgodnienia.
Cena wywoławcza: 70 zl.
Koniec licytacji: 30 stycznia, godz. 20„.

Więcej informacji znajdziesz tutaj

Także nasi biegacze Gdów Proud Runners przyłączają się do walki o życie Patryka. Wezmą udział w  biegu „Piątka dla Patryka” organizowanym przez Rozbiegane Dobczyce. Każdy może się przyłączyć. Więcej informacji znajdziesz na FB GPR: zobacz tutaj

W najbliższym czasie w wielu miastach i wsiach odbędą się charytatywne bale, mecze, koncerty, licytacje- weź w nich udział. Wierzymy, że wspólnie pomożemy Patrykowi!

Więcej informacji o akcjach charytatywnych dla Patryka znajdziesz na:

Patryk z Dobczyc walczy o życie

strona fundacji „Wygrajmy siebie”

Charytatywny maraton zumba dance fitness

Licytacje dla Patryka

[Not a valid template]

Autor: admin

Udostępnij post na:

Skip to content